پربازدیدترین ها

کد خبر: 231165 ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولین در جوار حرم احمد ابن اسحاق (ره) شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

فرماندار سرپلذهاب صدراله بابلی در این‌مراسم ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به رئیس و پرسنل دادگستری و شورای حل اختلاف شهرستان و یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی و ۷۲تن از یاران امام راحل، گفت: رهبر انقلاب می فرمایند : اساس کار حیات طیبه انسانی عدالت است .

وی افزود: دستگاه قضایی یک دستگاه کاملا مستقل است و پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق حقوق شهروندی جزء منشور قوه قضائیه است.

ایشان بیان‌کرد؛ دستگاه قضایی در کنار سایر قوا اقداماتی انجام می دهند که دشمن را روز به روز مایوس تر می کند و در این راستا دشمن نمی خواهد اتحاد ، ولایتمداری و مردم‌داری قوای سه گانه کشور را مشاهده کند.

وی ادامه داد: شهید بهشتی یکی روحانیون مبارز و بسیار موثری در پیروزی انقلاب اسلامی بود به فرمایشات امام وبه اصول و ارزش‌های انقلاب پایبند بود و منشا خدمات بسیار ارزنده ای در حوزه دین و دانش بود.

وی ادامه داد: شهید بهشتی بعد از تشکیل حزب جمهوری اسلامی که از سوی ایشان آغاز شد دشمنان نظام کمین کردند و در دفتر حزب ایشان را به شهادت رساندند که به خیال خام خود انقلاب را متوقف کنند اما انقلاب اسلامی روز به روز به برکت خون شهداء پیشرفت کرد و امروز در اوج عزت و اقتدار قرار دارد.

در ادامه‌ امام جمعه سرپلذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب گفت:  امام راحل این بستر را فراهم کرد که در انقلاب اسلامی هویت خودرا پیدا کرده، تکامل یافته و فضایل را ترویج کنیم.

وی افزود: هفته قوه قضائیه بهترین فرصت برای بیان اصول و شاخصه هایی است که قوه قضائیه مارا در طراز انقلاب قرار می دهد و فرصتی برای بررسی فاصله بین شرایط موجود و شرایط مطلوب است.

ایشان افزود: قوه قضائیه از همان ابتدای انقلاب یک سیر تحولی را آغاز کرده ، فراز و فرودهایی بسیاری داشته و دریکسال گذاشته با حضور آیت الله محسنی اژه ای تحولاتی انجام شده که مردم را امیدوار کرده است.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم مردم دلبسته به حاکمیت بوده و طعم عدالت را به معنای واقعی بچشند باید قوه قضائیه در طراز انقلاب اسلامی داشته باشیم، اگر کسی بتواند حق مظلومی را از ظالمی بستاند قطعا نگاه لطف و رحمت خداوند شامل حال او می شود و در مقابل اگر کسی از روی جهل و ناعدالتی حکم کند و حقی را ضایع نماید مستوجب عذاب الهی خواهدشد.

فاطمی نسب بیان کرد: قوه قضائیه در اوج آمادگی با نهایت دقت و با عدالت تمام کار خود را پیش ببرد تا بتواند فرمایشات رهبر انقلاب را محقق کند.

وی مهمترین انتظارات رهبر انقلاب از قوه قضاییه ارتباط گرفتن با مردم و دسترسی راحت مردم به مسئولین قضایی کشور دانست و گفت؛یکی دیگر از انتظارات رهبر انقلاب که عمل به آن باعث می شود قوه قضائیه در طراز انقلاب اسلامی قرار بگیرد ارج نهادن به قضات پاکدامن و حفظ شأن و منزلت آنهاست و برخورد جدی با معدود قضات متخلف که فریب هوی و هوس و مطامع دنیوی را خورده اند است.

امام جمعه شهرستان گفت: گماردن نیروهای جهادی  ، سالم و صالح در مسئولیتهای مختلف قوه قضائیه و پیشگیری از وقوع جرائم و دعاوی از دیگر انتظارات رهبر انقلاب از دستگاه قضایی کشور است.

ایشان تصریح کرد: امروز توصیه ها و انتظارات رهبر انقلاب در مجموعه دادگستری شهرستان سرپل ذهاب به عینه مشاهده می شود و با تمام توان و تلاش کارها را پیش می برند، همچنین در طول چهار سالی که وقوع زلزله گذشته مجموعه قضایی با تمام مشکلات و محدودیتهای موجود کار مردم را تعطیل نکرد و در واقع می توان گفت که ایثار کردند.

وی افزود: امروز درب اتاقهای مجموعه دادگستری شهرستان به روی مردم باز است دسترسی همه طرفین دعاوی به قضات یک دسترسی آسان است که از انتظارات رهبری و قابل تقدیر است .

وی شهید بهشتی را فردی مومن ، شجاع ، متدین ، پایبند به اصول ، مظلوم ولی عزیز دانست که خدمات ارزشمندی به انقلاب انجام داد و امروز یک معیار است .