پربازدیدترین ها

کد خبر: 233058 ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳

صورت گرفت:

غبارروبی مزار شهدای گمنام سرپل ذهاب بمناسبت هفته بسیج

بازی دراز 1404:بمناسبت هفته بسیج غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام سرپل ذهاب با حضور امام جمعه ، فرماندار ، اعضای شورای اداری شهرستان و بسیجیان شهرستان صورت گرفت.

غبارروبی مزار شهدای گمنام سرپل ذهاب بمناسبت هفته بسیج

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب امام جمعه سرپلذهاب در این مراسم ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدا و معمار کبیر انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهیدان همواره زنده هستند و شهادت راهی برای رستگاری و پیروزی دین است و همه ما مدیون شهدا هستیم و امروز وظیفه ما انتقال ارزشهای آنان به نسل های آینده است.

وی افزود: مجاهدت، ایثار، شهادت طلبی، ایمان و ولایت مداری ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس پیروزی رزمندگان را رقم زد و همواره این راه ادامه پیدا کرد و امروزه شهدای مدافع امنیت که مجاهدانه به شهادت رسیدند بیانگر این موضوع است.

وی بیان کرد:خداوند در قرآن شهدا را تکریم‌ میکند و می فرماید شهدا زنده و نظاره گر بر اعمال ما هستند، بنابراین اگر  با معرفت و بصیرت راه آنان را ادامه دهیم، موجب خشنودی شهدا میشود ، و اگر کوتاهی و انحرافی صورت گیرد موجب ناراحتی و مواخذه می گردد.

وی با بیان اینکه شهدا برای تقویت و تثبیت انقلاب و دفاع از اسلام،جنگیدند،گفت: باید برای خدمت خالصانه به مردم و جهاد اکبر و مبارزه با هوای نفس و تقویت فضائل اخلاقی  برنامه ریزی داشته باشیم.

سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.