پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 235733 ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲

به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر مزار شهدای سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:گلزار شهدای شهرستان سرپل ذهاب بمناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور فرماندار سرپل‌ذهاب و جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان غبارروبی و عطرافشانی شد.

به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر مزار شهدای سرپلذهاب برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز حجت الاسلام جواد حسینی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه سرپل ذهاب در این‌ مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: شهدا برای دفاع از این خاک و بوم ، از جان شیرین خود گذشتند، خانواده های معزز با صبر و استقامت دوری از فرزندان رزمنده خود را تحمل کردند، تا حماسه دفاع مقدس خلق شود و این سربلندی و پیروزی مدیون شهدا هستیم.

وی افزود: پس از گذشت بیش از چهار دهه از دوران انقلاب ، مردم وفادار به این انقلاب و نظام پای آرمان‌های شهدا و امام مانده اند و جانانه برای دفاع از میهن اسلامی تمام قد ایستاده اند.

ایشان گفت: ما باید راه شهدای که برای دفاع از تمامیت ارضی به شهادت رسیدند و شهدای دیگری که مدافع امنیت،سلامت، غیرت، و... بودند، را ادامه بدهیم ، این مسیر معنوی و نورانی به فرج امام عصر ارواحنا فدا برسانیم.

گفتنی است در پایان حاضرین در آیین و مراسم غبار روبی، عطرافشانی و گلباران گلزار مطهر شهدا ضمن زیارت، قرائت فاتحه و غبار روبی مزار شهدا با قرائت فاتحه و نیایش های مذهبی یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهیدان سرافراز هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند و ضمن ادای احترام به روح بلند و ملکوتی شهدا،  با آرمان های والای شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.