پربازدیدترین ها

سرویس: اجتماعی کد خبر: 235734 ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲

جلسه شورای آرد و نان شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه شورای آرد و نان در سرپل ذهاب با حضور فرماندار و سایر اعضاء در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

جلسه شورای آرد و نان شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز صدراله بابلی فرماندار سرپل ذهاب صبح امروز در این جلسه با انتقاد به این موضوع که کیفیت نان در بعضی از نانوایی های سرپل ذهاب مطلوب نیست،گفت:در اسرع وقت بازدید سرزده از نانوایی های سطح شهرستان بعمل و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نظارت ها باید از سطح نانوایی ها و خبازی های سطح شهر تشدید شود،گفت: به ازای سهمیه آرد اختصاص یافته به هر نانوایی باید در ساعت  کاری صبح و بعد از ظهر نان پخت شود ، در غیر اینصورت با کاهش سهمیه آرد و برخورد قانونی مواجه خواهند شد.

وی تصریح کرد: کارگروه آرد و نان بصورت روزانه کلیه تراکنش های نانوایی ها را بررسی و با نانوایی های متخلف برابر مقررات برخورد قانونی شود.همچنین شبکه بهداشت و درمان بصورت مکرر از نانوایی های سطح شهرستان بازدید بعمل آورد.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: مردم شهرستان از کیفیت پایین نان گلایه مند هستند و حقوق مردم باید در این زمینه رعایت شود.

وی افزود: اگر نانوایی‌‌ها به تخلفات خود از جمله رعایت نکردن بهداشت، کم بودن وزنه چانه نان و کیفیت پایین نان اقداماتی انجام ندهند آنها نانوایی را پلمپ و سلب امتیاز خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: بازرسی از نانوایی ها بصورت محسوس و نامحسوس به منظور کنترل توزیع و مصرف، رعایت ساعت کار ، بهداشت، وزن نان،کیفیت پخت،رعایت نرخنامه و....از جمله وظایفی است که توسط بازرسان بصورت گروهی رصد خواهد شد و هفتگی گزارش آن به فرمانداری ارسال شود.

وی در پایان اشاره کرد: موضوع سلامت شهروندان در بهبود مواد غذایی و کیفیت هر چه بهتر آن میسر می شود که وظیفه ما مسئولین این است در امر بهداشت و سلامت نانوایی ها اهتمام و جدیت لازم را داشته باشیم.