پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 235750 ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه انجمن کتابخانه ها ی عمومی با حضور فرماندار و اعضاء جلسه در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز صدراله بابلی فرماندار سرپل ذهاب در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خرمشهر و سالروز این حماسه تاریخی گفت: در سرپل ذهاب بیش از ۱۶ هزار دانش آموز در مقطع تحصیلی مختلف در حال آموزش هستند و این ظرفیت به تبع شرایط بهره گیری از کتاب های غیردرسی را نیز می طلبد.

وی یکی از ویژگی های بارز نظام جمهوری اسلامی ایران همین داشته ها برگرفته از شهدا عنوان کرد و گفت: کتابخانه های مشارکتی در روستاها ظرفیت بسیار خوبی است که می توان برا موضوع فرهنگ کتاب و کتابخوانی وقت گذاشت.

فرماندار با اشاره به اینکه بیش از یک هزار نفر عضو کتابخانه عمومی سرپل ذهاب است،گفت: بازسازی کتابخانه های شهرستان که در زلزله ۲۱ آبان‌ماه ۹۶ تخریب شدند،به صورت جدی پیگیر این موضوع هستیم و در سفر استاندار کرمانشاه به سرپل ذهاب بحث بازسازی کتابخانه ها مطرح میشود.

 فرماندار سرپل ذهاب گفت: دوازدهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی از ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ شروع و در تاریخ ۱ تیرماه ۱۴۰۲ پایان می یابد .

ایشان از برگزاری همایش بزرگ کتاب و کتابخوانی در موضوع های مختلف در سرپل ذهاب خبر داد و گفت:در روستاهای سرپل ذهاب در حوزه های مختلف شخصیت هایی وجود دارد که متاسفانه هنوز شناسایی نشده اند و البته شهرداری و شورای شهر همیشه در این راستا اقدامات لازم را بعمل آورده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی گفت: کتابخانه های روستایی در مکان های تاسیس شوند که شرایط استفاده برای اهالی روستا مهیا گردد.

وی یادآور شد: نمایشگاه کتابی که با تخفیف برپا شده در سطح شهرستان، حرکت خوبی است که باید استمرار یابد.

وی در پایان از حرکت پسندیده شورای اسلامی و دهیار روستای دول الیاس در بحث تاسیس کتابخانه تقدیر و تشکر کرد.