پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 235763 ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳

صورت گرفت:

نشست فرماندار سرپل ذهاب با نخبگان، فعالان فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی در شهرستان

بازی دراز 1404:فرماندار شهرستان سرپل ذهاب با جمعی از نخبگان و کنشگران فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی ، هنری و اقتصادی شهرستان دیدار کردند و از نزدیک با نظرات آنها آشنا و آگاه شد.

نشست فرماندار سرپل ذهاب با نخبگان، فعالان فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی در شهرستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز صدراله بابلی فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در این نشست ضمن تبریک ایام دهه کرامت و سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر به دستاوردهای انقلاب و به ویژه دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت : دولت سیزدهم دستاوردهای بزرگی داشته است که نمونه این دستاوردها را باید در حوزه روابط منطقه ای و فرا منطقه ای دولت بررسی کنیم که این اتفاقات مثبت مرهون درایت جناب آقای دکتر رئیسی رئیس جمهور با حمایت های مقام معظم رهبری می باشد و نمونه این اتفافات را باید در  تغییر راوابط ایران و عربستان ، سازمان شانگهای و تغییرات اساسی در نظام دیپلماسی کشور مشاهده کرد.  

وی افزود : ایران امروز قدرتمند است و اگر در دنیا حرفی برای گفتن داریم به خاطر توجه به علم و دانش و به خاطر وجود نخبگانی است که این اهداف بزرگ محقق کرده اند و لذا این نخبگان می توانند در بیان دستاوردهای انقلاب موثر باشند.  

بابلی در ادامه گفت: در جامعه ما کارهای زیادی صورت گرفته است، اما کارهای برجای مانده نیز که بخش عمده آن ناشی از زلزله است زیاد است ، که مناسب با طرح مشکلات و مسائل توسط جامعه ی نخبه برای آن ها چاره اندیشی شود.  

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب تصریح کرد: این ایراد بر ما وارد است که نخبگان حوزه های مختلف را شناسایی نکردیم و تاکنون از ظرفیت آن ها و مشاوره آن ها بهره کافی نبردیم، و این از وظایف ما است که در این راستا تلاش و کوشش کنیم ، چرا که اندیشه های قوی نخبگان می تواند ما را در حل مشکلات یاری برساند.  

ایشان در ادامه افزود : باید از سیاه نمایی دوری بجوییم و با افتخار توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان را بیان کنیم ، هر چند ناراسایی هایی وجود دارد که قابل نقد است که در کنار بیان این نارسایی ها باید راهکارهای لازم نیز ارائه شود.  

بابلی به برخی از مشکلات شهرستان اشاره کرد و گفت : یکی از مشکلات شهرستان سرپل ذهاب که مانعی جدی برای رشد و پویایی شهرستان فراهم نموده است مربوط به زلزله 96 و تسهیلات زلزله است، واین تسهیلات امروز مانع جدی تسهیلات اشتغال زایی ، ازدواج  و فرزندآوری است ، واین موضوع را به صورت مکرر و مستمر ازطریق جناب آقای دکتر صحرایی استاندار و سطح ملی و هم در سطح استان پیگیری کرده ایم.  

وی بیان کرد: برآورد ما برای حل این مشکلات و اصلاح این زیرساخت ها 1600 میلیارد تومان بوده است که قطعا این رقم امروز افزایش پیدا کرده است و واقعیت این است که فضای شهرستان با این حجم زیرساخت ها پاسخ گویی نیاز شهرستان نیست ، چرا که این شهر در مسیر سه شهرستان دیگر قرار دارد و محل رجوع بخش هایی از شهرستان های دالاهو، گیلانغرب و قصرشیرین است و ما باید بتوانیم در این حوزه با بهره گیری از ظرفیت نخبگان این مسائل را حل کنیم.  

وی در ادامه گفت: بارها تاکید شده است که مدیران ریسک پذیر باشند و در واگذاری امور به بخش های غیر دولتی اهتمام داشته باشند و از خلاقیت و نوآوری به ویژه در حوزه نخبگان حمایت کنند و مدیران باید پاسخگوی مطالبات نخبگان باشند.

در این نشست صمیمی که نخبگان که کنشگران حوزه های مختلف ورزشی، فرهنگی ، هنری ، سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و اداری حضور داشتند به بخشی از مشکلات و مسائل شهرستان توسط نخبگان اشاره شد .