پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 235771 ۱۱:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴

جلسه کمیته برداشت غلات در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه کمیته برداشت غلات با حضور فرماندار سرپل ذهاب و اعضای کمیته در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

جلسه کمیته برداشت غلات در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز فرماندار سرپل ذهاب صدراله بابلی صبح امروز در این جلسه اظهار داشت:امسال ۲۵ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و ۱۵ هزار هکتار گندم دیم  بوده است و از این مجموع تاکنون ۲ هزار هکتار گندم آبی و دیم برداشت شده است.

 وی زمان برداشت گندم طی یک ماه آینده پیش بینی کرد و گفت:۷۰ دستگاه کمباین در شهرستان مستقر و کار برداشت گندم انجام میدهند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کیفیت گندم بسیارخوب است،گفت: ۵ مرکز خرید گندم در شهرستان شبانه روز در حال فعالیت هستند و تاکنون ۶ هزار تن گندم معمولی و دروم توسط مراکز دولتی خریداری شده اند.

وی تصریح کرد: در شهرستان یک هزار و ۲۰۰  هکتار چغندر قند در سرپل ذهاب کاشت شده و در حال حاضر ۴ هکتار از اراضی چغندر قند برداشت شده است.

ایشان گفت: کارخانه قند بیستون در موعد مقرر آماده تحویل چغندر قند از کشاورزان سرپل ذهابی می باشدو طرف قرارداد تحویل چغندر و پرداخت بهای آن کارخانه قند بیستون می باشد.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: در سرپل ذهاب ۲۵ هکتار از اراضی به کشت کلزا اختصاص داده شده است که در چند روز آتی برداشت آن شروع می شود.

 وی خاطرنشان شد: ماشین های آتش نشانی لازم برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی در مناطق لازم استقرار داده شده اند.