پربازدیدترین ها

کد خبر: 235787 ۱۶:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۵

امام جمعه موقت سرپل ذهاب ؛

محبت اهل بیت عصمت و طهارت باعث سعادت دنیا و آخرت می شود / سواد رسانه ای برای مقابله با توطئه های دشمن در فضای مجازی بسیار مهم است

بازی دراز ۱۴۰۴ : امام جمعه موقت سرپل ذهاب گفت : سواد رسانه ای برای مقابله با توطئه های دشمن درجنگ شناختی در بستر فضای مجازی بسیار مهم و ضروری است .

محبت اهل بیت عصمت و طهارت باعث سعادت دنیا و آخرت می شود / سواد رسانه ای برای مقابله با توطئه های دشمن در فضای مجازی بسیار مهم است

حجت الاسلام عسگری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با تبریک فرارسیدن دهه کرامت اظهارداشت : حب اهل بیت عصمت و طهارت و دوست داشتن آنها سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد .

 ایشان با اشاره به آیه ای از قرآن کریم افزود : خداوند در قرآن مجید به پیامبر خطاب می کند که ای پیامبر به مومنین اینگونه بگو :« این همان چیزی است که خداوند بندگانش را که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده اند به آنها بشارت می دهد بگو من هیچ پاداشی از شما برای رسالتم درخواست نمی کنم جز دوست داشتن اهل بیتم و این دوست داشتن باید به مرحله عمل در آید و آن پیروی از ائمه اطهار و عمل کردن به دستورات آنها می باشد .

 وی با تبریک میلاد ولی نعمت مردم ایران حضرت امام رضا (ع) تصریح کرد : زیارت امام رضا علیه السلام فضیلت و ثواب بسیاری دارد چچنانچه امام صادق علیه السلام در این باره می فرماید : یکی از فرزندان من در شهر طوس در سرزمین خراسان کشته می شود هرکس اورا زیارت کند و حق او را بشناسد روزقیامت خودم دست اورا خواهم گرفت و روانه بهشت خواهم کرد گرچه اهل گناه کبیره باشد  از امام پرسیدند شناخت حق آن حضرت یعنی چه که فرمود یعنی بدانیم که او امام و محب خداست و اطاعت از او واجب است و او غریب و شهید است .

 عسگری در ادامه افزود : امام رضا علیه السلام در حدیثی به حضرت عبدالعظیم حسنی می فرماید سلام مرا به شیعیان برسان و بگو نگذارید شیطان در اعمال ، کردار و فکر آنها نفوذ کند ، امر کن به راستگویی و امانتداری و امر کن به سکوت در زندگی و نداشتن جدال و بگو مگوهایی که ایمان را ازبین می برد .

 امام جمعه موقت شهرستان ادامه داد : انتظارات امام رضا علیه السلام از شیعیان این است که امام  در حدیثی می فرماید من امام رضا انتظار دارم که مراودات زیاد شود صله رحم را انجام دهند به دیدار همدیگر بروند  اینها باعث می شود که عزیز من شوید و مورد حمایت ما باشید  و در پایان می فرمایند : به مردم بگو همدیگر را خورد نکنند همدیگر را نشکنند آبروی همدیگر را نبرند و قسم می خورم کسی که این کار را انجام دهد از من دور است و عذاب دنیا و آخرت را دارد و کسی که نیت سوء داشته باشد و اگر از دوست داران ما این کارها را کند گناهان او بخشیده نشود و مورد شفاعت ما قرار نمی گیرد.

 ایشان در ادامه به اهمیت تکریم و بزرگداشت امامزادگان وبقاع متبرکه در دهه کرامت اشاره کرد و گفت: امام خمینی ره) می فرماید : ما می خواهیم که در پناه این امامزادگان و بقاء متبرکه ، مردم در آرامش زندگی کنند موقوفات باید به حال وقفیت باقی و عمل به آن وقف شود . 

وی افزود : رهبر انقلاب می فرمایند : امام زادگان و بقاءمتبرکه بایدبه قلب فرهنگی تبدیل شوند ، در کرمانشاه ۶۵ بقاء متبرکه وجود دارد که یکی از آنها بقعه متبرکه حضرت احمد ابن اسحاق ره) در سرپل‌ذهاب است که قطب فرهنگی این شهرستان می باشد. 

امام جمعه موقت شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت فضای مجازی و سواد رسانه ای اشاره کرد و گفت : فضای مجازی از میدان‌هایی است که دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم خود سرمایه گذاری بسیاری برروی آن انجام داده و متاسفانه در برخی موارد هم به اهداف خود رسیده اند . 

عسگری افزود : سواد رسانه ای و شناخت تهدیدها و آسیب ها و فرصتهای فضای مجازی اهمیت بسیاری دارد که خانواده ها باید آگاهی لازم را از آن داشته باشند که در غیر اینصورت برای خانواده ها به یک بلای خانمان سوز تبدیل می شود .

 وی خاطرنشان کرد : دشمنان نظام و انقلاب امروز دریافته آمد که قدرت و توان مبارزه با جمهوری اسلامی از طریق جنگ سخت را ندارند و لذا یک جنگ ترکیبی و شناختی را علیه ما به راه انداخته و با یک مبارزه نرم به دنبال گرفتن ارزشها و اعتقادات اسلامی ایرانی از جامعه خصوصا از جوانان و نوجوانان ما هستند و برای این کار بیشترین استفاده را از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و رسانه ها می برند و لذا سواد رسانه ای و نحوه استفاده از فضای مجازی بسیار مهم می باشد تا گرفتار توطئه های دشمنان نشویم .

 ایشان با اشاره به سخنان رهبر انقلاب بر اهمیت فضای مجازی تاکید کردو گفت : رهبر انقلاب فرمودند اگر رهبر نبودم رئیس فضای مجازی کشور می شدم و همین سخن نشانگر اهمیت بحث فضای مجازی در کشور می باشد .

 وی تصریح کرد: سواد رسانه ای باعث آشنایی با توطئه های دشمن شده و موجب می شود که ما بتوانیم با این توطئه ها مقابله کرده و حتی با طراحی برنامه های ارزشی به جنگ دشمن برویم . 

امام جمعه موقت شهرستان در ادامه به مشکلات مستاجرین شهرستان اشاره کرد و اظهارداشت : افزایش چند برابری اجاره بهای منازل استیجاری به مشکل بزرگی رچبرای قشر مستاجر شهرستان تبدیل شده است افزایش چند برابری رهن و اجاره باتوجه به اینکه مردم شهرستان اکثرا کارگر و کشاورز هستند و توان پرداخت این قیمتها را ندارند مشکل بزرگی است که لازم است برای این مشکل چاره اندیشی شود .