پربازدیدترین ها

کد خبر: 235807 ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب سرپل ذهاب :

شکارچی گونه حفاظت شده آهوی ایرانی روانه زندان شد / صیانت از حقوق عامه و حفاظت از گونه های جانوری درخطر انقراض مورد اهتمام دستگاه قضایی است

بازی دراز ۱۴۰۴ : دادستان دادسرای عمومی و انقلاب سرپل ذهاب گفت : شکارچی گونه حفاظت شده آهوی ایرانی درراستای صیانت از حقوق عامه و جلوگیری از انقراض گونه های جانوری با صدور قرار لازم روانه زندان شد .

شکارچی گونه حفاظت شده آهوی ایرانی روانه زندان شد / صیانت از حقوق عامه و حفاظت از گونه های جانوری درخطر انقراض مورد اهتمام دستگاه قضایی است

دکتر امیر فیضی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری حلیلی بازی دراز اظهارداشت : دادستانی شهرستان بعنوان مدعی العموم در صیانت از حقوق عامه و حفاظت از گونه های جانوری حفاظت شده و جلوگیری از انقراض گونه های در معرض خطر انقراض و اجرای قوانین مربوط به تخلف در شکار گونه های جانوری اهتمام جدی دارد . 

وی افزود : دراین راستا یک نفر از شکارچیانی که مبادرت به شکار یک راس آهوی ایرانی که از گونه های جانوری حفاظت شده در شهرستان و در خطر انقراض می باشد کرده بود توسط نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان شناسایی و دستگیر و باتشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شده بود. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تصریح کرد : شکارچی دستگیر شده با هویت مشخص با صدور قرار لازم روانه زندان شد ، مجوز سلاح شکاری وی باطل و اسلحه تحویل نیروهای مسلح مستقر در شهرستان گردید . 

وی در پایان با تاکید بر حفاظت از گونه های جانوری در خطر انقراض افزود : دستگاه قضایی شهرستان با کسانی که اقدام به شکار گونه های جانوری حفاظت شده و در خطر انقراض نمایند بدون اغماض برخوردی شدید و قاطعانه خواهد کرد .