پربازدیدترین ها

سرویس: اقتصادی کد خبر: 235850 ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹

تخصیص ۱۵۴ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های روستایی شهرستان سرپل ذهاب

باازی دراز 1404:صدراله بابلی فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در بازدید از پروژه های عمرانی روستایی بخش قلعه شاهین گفت : تخصیص اعتبارات پروژه های عمرانی در چند سال ۱۴۰۱ بی سابقه بود و نگاه دولت سیزدهم به رفع مشکلات روستایی با تخصیص اعتبارات شایسته تقدیر است.

تخصیص ۱۵۴  میلیارد تومان اعتبار برای  پروژه های روستایی شهرستان سرپل ذهاب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز صدراله بابلی فرماندار سرپل ذهاب صبح امروز طی بازدیدی از روستای نقاره کوب و روستاهای بخش قلعه شاهین گفت :  در سال ۱۴۰۱ شاهد نگاه ویژه دولت سیزدهم به پروژه های عمرانی بودیم و با اهتمام استاندار محترم به شهرستان سرپل ذهاب ۳۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای  ۱۱۶  پروژه  پیش بینی شده است که خوشبختانه بخش عمده اعتبارات پیش بینی شده تخصیص لازم گرفته اند.  و امیدواریم با تخصیص این اعتبارات شاهد رشد و شکوفایی شهرستان باشیم  

وی با تشکر از توجه و تاکید دکتر صحرایی استاندار کرمانشاه به رفع محرومیت مناطق روستایی و بهره گیری از ظرفیت مهاجر پذیری و تولیدی روستاها گفت : ۱۵۴ میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۴۰۱ به روستاهای شهرستان تخصیص داده شده است و این اتفاق می تواند به رشد و پیشرفت شهرستان منجر شود.  

وی افزود : ما اگر توجه ویژه به مناطق روستایی داشته باشیم شاهد تحول در روستاها خواهیم بود و این موضوع باعث روند مهاجرت معکوس خواهد شد و امکان رشد و شکوفایی روستاها فراهم خواهد شد که بخش اعظمی از اعتبار تخصيص یافته مربوط به بخش های دشت ذهاب، بخش قلعه شاهین وبخش مرکزی می باشد.  

وی در بازدید از روستای نقاره کوب گفت : حدود ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بهسازی و ایجاد  کانال در روستا اختصاص داده شده و حدود ۹۰ درصد کار پیشرفت داشته است و این خدمات ادامه خواهد داشت و شخص استاندار هم توجه ویژه ای به عمران و آبادانی روستاها دارد و همین نگاه ویژه باعث شده اعتبارات شهرستان تخصیص بالایی بگیرند.  

بابلی افزود : توجه به طرح هادی روستایی و کانال کشی مناطق روستایی برای هدایت آب های سطحی  از کارهای ویژه ای است که باید دنبال شود.

وی گفت : بیش از 70 تا 95درصد اعتبارات پیش بینی شده تخصیص لازم گرفته اند و این موضوع در طول دهه های اخیر بی سابقه بوده است  و همین موضوع نشانه نگاه ویژه دولت به رفع مشکلات و توسعه مناطق روستایی است.  

بابلی افزود : امیدواریم با این نگاه ویژه دولت سیزدهم بتوانیم ۱۱۶ پروژه شهرستان را تا پایان شهریور تکمیل کنیم.  

وی همچنین به بازدید خود از پل شهدای ۱۶ اسفند اشاره  کرد و گفت : پیگیر هستیم با کمک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس  در محل این پل المانی برای شهدای ۱۶ اسفند سال 63 طراحی نماییم.  

وی همچنین به بازدید خود از روستای سرباغ گلین اشاره کرد و گفت : مشکلاتی در سطح روستاهای این منطقه است که باید به سرعت مرتفع شوند چرا که این روستا علاوه بر نقش تولیدی می تواند روستای هدف گردشگری باشد و ما باید در این حوزه ها برنامه ریزی داشته باشیم  

وی در پایان از توجه و اهتمام ویژه استاندار کرمانشاه به رفع مشکلات شهرستان سرپل ذهاب و خصوصا تخصیص اعتبارات عمرانی به شهرستان تقدیر و تشکر کرد.