پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 235877 ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱

در سرپل‌ذهاب صورت گرفت :

برگزاری آئین تکریم از فرهنگیان بازنشسته شهرستان

بازی دراز 1404:آئین تکریم از فرهنگیان بازنشسته خرداد ماه ۱۴۰۲ شهرستان سرپل ذهاب باحضور فرماندار و جمعی از مسئولین برگزار شد .

برگزاری آئین تکریم از فرهنگیان بازنشسته شهرستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز آئین تکریم از فرهنگیان بازنشسته خرداد ماه ۱۴۰۲ شهرستان سرپل ذهاب باحضور فرماندار و جمعی از مسئولین و ۷۰ نفر از بازنشستگان فرهنگی شهرستان در کانون شهید باهنر برگزار شد .

فرماندار سرپل ذهاب در این مراسم گفت : در سرپل‌ذهاب نزدیک به ۲۰هزار نفر فرهنگی شاغل و بازنشسته و دانش آموز دارد که عدد بزرگ و تأثیرگذاری است .

صدراله بابلی افزود : امروز اگر تمام هستی بر معلم درود می فرستد بخاطر علم آموزی معلم به متعلم است .

ایشان با اشاره به موضوعات مهم رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم اذعان داشت : خودسازی ، جامعه پردازی و دستیابی به تمدن نوین اسلامی سه موضوع مهم بیانیه گام دوم انقلاب رهبری است که پایه گذار تمدن نوین اسلامی آموزش و پرورش می باشد و معلمین متعهد ، متعبد ، انقلابی و جهادی این وظیفه را برعهده دارند.

وی تصریح کرد : دست یابی به ای آن سلامی قوی نیازمند یک آموزش و پرورش قوی می باشد امروز در بسیاری از زمینه ها ما نیازمند پیشرفت هستیم و باید از وجود فرهنگیان بازنشسته استفاده کنیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات کشور اظهارداشت : جهادتبیین مد نظر رهبر انقلاب وظیفه ماست و ما باید خدمات نظام را به مردم بازگو کنیم اما مطالبات و مشکلات مردم نیز باید بازگو شود.

بابلی افزود : یکی از اقدامات مهم دولت انجام مذاکرات با کشور عربستان و باسایر کشورهای همسایه است که می بینم رژیم صهیونیستی چقدر مخالف این ارتباط و مذاکرات هستند و متاسفانه برخی در داخل بلندگوی دشمن شده و اقدامات دولت و خدمات نظام را سیاه نمایی می کنند.

وی تصریح کرد : سرپل‌ذهاب در بحث تسهیلات زلزله و زیرساخت های شهری و ساخت و ساز ادارات و برخی واحد‌های مسکونی هنوز هم دارای مشکلاتی است که ما تلاش می کنیم با ایجاد خرد جمعی این مشکلات را رفع کنیم .

مدیراداره آموزش و پرورش سرپل‌ذهاب در ابتدای این مراسم اظهارداشت : توفیق حاصل شد که در روز میلاد امام رضا علیه السلام از فرهنگیان بازنشسته شهرستان تقدیر کنیم .

علی اشرف صفری افزود : آموزش و پرورش در حوزه های آموزش و تربیت و تعلیم و حوزه تربیت و ایجاد خلاقیت در دانش آموزان و تربیت صحیح اسلامی آنها زحمات بسیاری کشیده است و به این سبب جایگاه معلم در جامعه همانگونه که در کلام امامین انقلاب آمده است بسیار ارزشمند می باشد .

وی تصریح کرد : امروز بسیاری از خدمتگزاران و مدیران و پرسنل حاضر در ادارات شهرستان و سطح استان محصول کلاسهای درس شما فرهنگیان بازنشسته هستند و وقتی آنها را می بینید قطعا به وجود آنها افتخار می کنید و این بسیار ارزشمند است .

ایشان با اشاره به تلاش‌های آموزش و پرورش در دوران شیوع کرونا اذعان داشت : باوجود تعطیلی مدارس اما معلمین با افزایش تلاش های خود و بیشتر کردن فعالیت های خود توانستند بصورت غیر مستقیم از طریق فضای مجازی کار تعلیم و تربیت دانش آموزان را انجام دهند و این کار شما قطعا فراموش نخواهد شد .

صفری در ادامه به طرح رتبه بندی معلمین اشاره کرد و گفت : طرح رتبه بندی معلمین بعد از سال ها که اجرای آن متوقف شده بود در دولت سیزدهم آقای رئیسی هرچند نقص و مشکلاتی داشت اما اجرا شد که بسیار ارزشمند است و امیدواریم نواقص این طرح بزرگ و ارزشمند با انتخاب وزیر جدید آموزش و پرورش که دیروز رای اعتماد از مجلس گرفت برطرف شود .

در پایان این مراسم از بازنشستگان فرهنگی آموزش و پرورش که در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ توفیق بازنشستگی یافته آمد تقدیر شد .