پربازدیدترین ها

کد خبر: 235880 ۱۰:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱

این کودکان خاص هستند!

بازی دراز 1404:همایشی با حضور جمعی از نوگلان متولد شده از طریق لقاح آزمایشگاهی و فریز جنین، در بیمارستان مهدیه برگزار شد.

این کودکان خاص هستند!

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس،بارداری و مادر شدن آرزوی قلبی هر خانمی است. بدون شک یکی از مهم‌ترین اهداف ازدواج نیز فرزندآوری و تولید مثل است.در برخی مواقع ممکن است یک خانم به دلایل مختلف نتواند بارداری به روش طبیعی را تجربه کند. از روش آی وی اف برای بارداری استفاده خواهند کرد.

بارداری به روش IVF یا لقاح مصنوعی یک نوع القای بارداری کمکی استکه در مواردی که اسپرم توانایی حرکت کمی دارد یا تعداد اسپرم بسیار کم باشد یا تعداد تخمک آزاد شده پس از دریافت دارو هم در حد انتظار نباشد و به اصطلاح هردو زوجین پس از القای باروری ضعیف باشند به کار می‌رود.در مواردی که نیاز به تخمک اهدایی یا جنین اهدایی است نیز بارداری به روش IVF انجام می‌شود.

بارداری به این روش به این صورت است که لقاح خارج از رحم اتفاق می‌افتد؛ یعنی در محیط آزمایشگاه تخمک و اسپرم با هم لقاح داده می‌شوند و سپس جنین درون رحم مادر تزریق می‌شود. 

بارداری به روش آی وی اف موثرترین روش حال حاضر برای کمک باروری است. شما می‌توانید این روش را با استفاده از تخمک‌های خود و اسپرم همسرتان انجام دهید. همچنین آی وی اف ممکن است شامل تخمک، اسپرم یا جنین از یک اهدا کننده شناخته شده یا ناشناس باشد. در برخی موارد، ممکن است از یک رحم جایگزین (رحم اجاره‌ای) استفاده شود.

همزمان با میلاد امام رضا(ع) همایشی با حضور جمعی از نوگلان متولد شده از طریق لقاح آزمایشگاهی و فریز جنین، در بیمارستان مهدیه برگزار شد.

 در این مراسم که جمعی از خیرین نیز حضور داشتند، شهرزاد زاده مدرس، رئیس بیمارستان مهدیه ضمن تبریک میلاد امام هشتم(ع) و تقدیر از زحمات تمامی خیرین و متخصصان این مرکز در راستای درمان ناباروری،گفت: در این مرکز کادر پزشکی متبحر و با تجربه و عاشق برای کمک به مردم تلاش می‌کنند.

وی ضمن تشریح روند تاسیس و فعالیت بخش ناباروری این مرکز، گفت: این بخش از سال 84 با انجام 15 سیکل IVF  در سال شروع به کار کرد و هم اکنون حدود 500 سیکل IVF در سال در این مرکز انجام می‌شود.

به گفته زاده مدرس درمان ناباروری در بیمارستان مهدیه با جدیدترین تکنولوژی و استانداردهای روز دنیا انجام می‌شود و  ساخت نی‌های مورد نیاز فرایند فریز جنین توسط یک شرکت دانش بنیان باعث افزایش موفقیت این فرایند درمانی شده است.

 زاده مدرس خاطرنشان کرد: از سال ۹۵ تاکنون که از نی‌های ساخت این شرکت دانش بنیان استفاده کردیم ۳۰۰ سیکل فریز جنین داشتیم که منجر به تولد بیش از ۱۰۰ نوزاد شده است .

وی این محصول ساخت داخل را بسیار بهتر از نوع خارجی برشمرد که باعث کاهش هزینه‌های درمان ناباروری بیماران شده است.

این استاد دانشگاه خدمت به مردم کم بضاعت منطقه را مایه افتخار و دلگرمی متخصصان این مرکز عنوان کرد و ضمن تقدیر از کمک خیرین و حمایت ریاست دانشگاه به توسعه ساختمان و‌ تجهیزات آن و اهدای یک میکروسکوپ پیشرفته به آزمایشگاه جنین شناسی توسط یکی از خیرین مقیم خارج از کشور اشاره کرد.

 زاده مدرس با تاکید بر ضرورت توسعه و تجهیز این مرکز ناباروری، خاطرنشان کرد: در این مرکز خدمات تخصصی و استاندارد و با کیفیت درمان ناباروری با آخرین استانداردهای علمی وتخصصی و رعایت موازین شرعی به مراجعان ارایه می شود.

وی تقویت و تجهیز و توسعه مراکز ناباروری دانشگاهی را راهکار بسیار موثری در راستای حمایت از قانون جوانی جمعیت برشمرد.

این استاد دانشگاه به زوجها توصیه کرد: اگر  پس از یکسال تلاش برای بچه دارشدن ناموفق بودند بهتر است با یک متخصص در این زمینه مشاوره داشته باشند.

وی با اشاره به روند درمان زوج‌های نابارور در بیمارستان مهدیه، گفت: در بدو ورود برای این افراد مشاوره ناباروری انجام می‌شود و در مشاوره گروهی توسط روانشناس نکات لازم و فرایند درمان برای آنان تشریح می‌شود. پس از مشاوره  برحسب شرایط بیمار، مدت ناباروری و‌سن بیمار روش درمانی انتخاب می‌شود.

زاده مدرس در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: در اغلب مراجعان با تغییر سبک زندگی شاهد باروری زوجین هستیم و از دیگر روش‌های درمانی نیز می‌توان به درمان دارویی، IUI یا IVF و یا میکرو‌اینجکشن‌ اشاره کرد.

فرهنگ عابد موسس این شرکت دانش بنیان و موسس آزمایشگاه جنین شناسی بیمارستان مهدیه نیز در این مراسم با اشاره به انگیزه خود به تشریح روند راه اندازی آزمایشگاه جنین شناسی و شرکت مذکور در بیمارستان مهدیه پرداخت.

به گفته وی امروزه محصولات مورد نیاز در درمان ناباروری (نی) ساخت این شرکت دانش بنیان در بسیاری از مراکز نازایی کشور مورد استفاده قرار می گیرد و با وجود تحریم ها روند درمان بیماران را بسیار تسهیل کرده است.

عابد، هدف شرکت‌های دانش بنیان را نوعدوستی و کمک به بیماران عنوان کرد و یادآور شد که این شرکت‌ها در راستای این هدف مبادرت به تولید محصولات مورد نیاز در  درمان بیماری‌ها می‌کنند.

براساس این گزارش این جشن از بخش‌های مختلف و متنوع شاد و جذابی برای کودکان از جمل اجرای موسیقی زنده، مسابقه و اهدای جایزه، اجرای گروه عمو توپولوها و ... بود با استقبال کودکان و والدین آنها و کارکنان مرکز مواجه شد.