پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 235893 ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱

پس از شکست اولیه، کره‌شمالی موشک ماهواره‌بر دیگری پرتاب می‌کند

بازی دراز 1404:خبرگزاری رسمی کره‌شمالی امروز (پنجشنبه) گزارش داد، خواهر کیم جونگ اون تاکید کرد که این کشور به زودی یک ماهواره جاسوسی نظامی در مدار مستقر خواهد کرد و وعده داد که پیونگ‌یانگ قابلیت‌های شناسایی نظامی خود را افزایش دهد.

پس از شکست اولیه، کره‌شمالی موشک ماهواره‌بر دیگری پرتاب می‌کند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، «کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره‌شمالی که از مقامات دولتی قدرتمند است، در بیانیه‌ای به زبان انگلیسی که خبرگزاری کی‌سی‌ان‌ای منتشر کرد، گفت: مسلم است که ماهواره شناسایی نظامی (کره‌شمالی) در آینده نزدیک به درستی در مدار فضایی قرار گرفته و ماموریت خود را آغاز خواهد کرد.

اظهارات او پس از شکست پرتاب ماهواره کره‌شمالی در روز چهارشنبه بیان شد. یک قانونگذار کره‌جنوبی روز چهارشنبه به نقل از آژانس اطلاعاتی کره‌جنوبی گفت، ممکن است حل مشکلاتی که باعث سقوط آن موشک شد، هفته‌ها یا بیشتر طول بکشد.

خبرگزاری کی‌سی‌ان‌ای در اعترافی نادر به شکست کره‌شمالی گزارش داد که موشک «Chollima-۱» حامل یک ماهواره شناسایی نظامی معروف به «Malligyong-۱» پس از یک حادثه به دریا سقوط کرد.

کی‌سی‌ان‌ای امروز همچنین تصاویری از آنچه یک موشک جدید در حال شلیک از روی یک سکوی ساحلی خوانده، منتشر کرد. این موشک سفید و خاکستری دماغه‌ای پهن داشت که ظاهرا برای حمل ماهواره یا محموله‌های دیگر بود.

«آنکیت پاندا» از بنیاد کارنگی برای صلح بین‌المللی مستقر در ایالات متحده گفت که این عکس‌ها تایید می‌کنند که این موشک طراحی جدیدی است.

او افزود: این پرتاب از سکوی پرتاب ساحلی جدیدی انجام شده که آنها در تونگچانگ-ری ساخته‌اند، بنابراین ممکن است یک وسیله پرتاب فضایی بزرگ‌تر از این سازه سنتی که اخیرا در برخی از پرتاب‌ها دیده شده، استفاده کند.

همچنین در بیانیه جداگانه‌ای که کی‌سی‌ان‌ای منتشر کرد، «کیم سون گیونگ» معاون وزیر خارجه کره‌شمالی از مانورهای نظامی تحت امر آمریکا در این منطقه، به ویژه یک مانور دریایی چند ملیتی ضد اشاعه هسته‌ای انتقاد کرد.