پربازدیدترین ها

سرویس: اقتصادی کد خبر: 236595 ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۸

استاندار کرمانشاه مطرح کرد:

افزایش ۴۰ درصدی سرانه ورزشی در حوزه‌های آموزش‌وپرورش و تعلیم و تربیت در استان کرمانشاه

بازی دراز1404: استاندار کرمانشاه از افزایش ۴۰ درصدی سرانه ورزشی در حوزه‌های آموزش‌وپرورش و تعلیم و تربیت در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: افتتاح مجموعه ورزشی سالن و استخر سرپوشیده سرپل‌‌ذهاب برای دانش آموزان مقدمه‌ای برای استعدادیابی و رشد سرمایه‌های خوب این استان و دانش آموزان است.

افزایش ۴۰ درصدی سرانه ورزشی در حوزه‌های آموزش‌وپرورش و تعلیم و تربیت در استان کرمانشاه

به گزارش بازی دراز1404: محمد طیب صحرایی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: امروز در هفتمین روز از هفته دولت فرصتی شد تا برای افتتاحیه چند طرح از مجموعه طرح‌های آماده‌شده در حوزه تعلیم و تربیت و آموزش‌وپرورش در شهرستان سرپل‌ذهاب حضور پیدا کنیم.

وی افزود: طی دو سال گذشته سرانه ورزشی حوزه‌های آموزش‌وپرورش و تعلیم و تربیت استان کرمانشاه بیش از ۴۰ درصد افزایش پیداکرده است.

وی عنوان کرد: امروز مجموعه ورزشی سالن سرپوشیده و استخر سرپوشیده سرپل‌ذهاب برای دانش آموزان این شهرستان آماده‌شده و امیدوارم این امکانات مقدمه‌ای برای استعدادیابی و رشد هرچه بهتر سرمایه‌های خوب این استان و دانش آموزان عزیز باشد.

ایشان بیان کرد: از همکاران مدیریتی و اجرایی، نماینده مردم حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی، مجموعه آموزش‌وپرورش، سازمان نوسازی و بانک کشاورزی و ... که در این امر کمک کردند کمال تقدیر دارم پیگیری‌های خوبی داشتند امید است این اقدامات برای مردم این منطقه مبارک باشد.

محمد طیب صحرایی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت تردد زائرین در استان کرمانشاه به سمت مرز خسروی گفت: اربعین علاوه بر مزایای غیرقابل‌شمارش معنوی که برای استان کرمانشاه دارد به لطف الهی یک مقدمه‌ای برای اقدامات خوب زیرساختی و تهیه امکانات رفاهی خوب برای استان است.

وی تصریح کرد: مرز خسروی روزانه قریب به ۸۰ هزار نفر زائر به عتبات عالیات منتقل می‌کند و این فرصت برای مردم استان کرمانشاه یک فرصت استثنایی است و ما باید از این فرصت، نهایت استفاده را ببریم ازجمله در شهرستان‌های گیلان غرب، قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و به‌ویژه مردم نزدیک به مرز، این فرصت می‌تواند در خدمت اشتغال‌زایی و گردش مالی خوب این مناطق قرار بگیرد.

وی در پایان ضمن تشکر از مهمان‌پذیری خوب مردم منطقه برای زائرین حضرت سیدالشهدا گفت: امیدوارم گام‌به‌گام، ما از این فرصت مادی و معنوی برای استان بهتر استفاده کنیم.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.

استان کرمانشاه ۳۷۱ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد و سرپل‌ذهاب یکی از شهرستان‌های مسیر مرز خسروی است که مورداستفاده برای تردد زوار عتبات عالیات قرار می‌گیرد.

خسروی یکی از مرزهای مهم و با موقعیت راهبردی کشورمان است که این مرز بین‌المللی قدیمی‌ترین مرز رسمی کشورمان با کشور عراق برای تردد زائران عتبات عالیات است که درگذشته جزئی از راه ابریشم بوده است.