پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 236605 ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۹

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپل‌ذهاب خبر داد:

برگزاری موکب فرهنگی در مسیر تردد زائرین عتبات عالیات در شهرستان سرپل‌ذهاب

بازی دراز1404: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپل‌ذهاب از برگزاری موکب فرهنگی در مسیر تردد زائرین عتبات عالیات در شهرستان سرپلذهاب خبر داد.

برگزاری موکب فرهنگی در مسیر تردد زائرین عتبات عالیات در شهرستان سرپل‌ذهاب

به گزارش بازی دراز1404: خسرو تمری در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: موکب فرهنگی شهدای سرپل‌ذهاب باهمت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرپل‌ذهاب با مجوز رسمی سازمان عتبات عالیات، به‌عنوان یک موکب برای اولین بار، در مسیر تردد زائرین در سرپل‌ذهاب شروع بکار کرده است.

وی افزود: این موکب باهدف معرفی سیره شهدا، معرفی پیشینه تاریخی شهرستان سرپل‌ذهاب، ارائه خدمات فرهنگی به زوار راه‌اندازی شده است.

وی عنوان کرد: نمایشگاه عکس محرم، تصاویر مربوط به مراسمات محرم و اربعین حسینی، نمایشگاه عکس نوشته‌ها و وصیت‌نامه شهدا، نمایشگاه عکس شهدای شهرستان، نمایشگاه کتاب و توزیع کتاب ادعیه اربعین، نصب نرم‌افزارهای دینی و قرآنی به‌صورت رایگان، مسابقات نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان در این موکب برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: بیان خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به مناسبت ۱۱ شهریورماه سالروز عملیات شهیدان رجایی و باهنر، برنامه قصه‌گویی با حضور کودکان عضو باشگاه کتاب و کتاب‌خوانی کودک و نوجوان روستای دوستدار کتاب دول الیاس از دیگر برنامه‌های فرهنگی این موکب است.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.

استان کرمانشاه ۳۷۱ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد و سرپل ذهاب یکی از شهرستان های مسیر مرز خسروی است که مورداستفاده برای تردد زوار عتبات عالیات قرار می‌گیرد.

خسروی یکی از مرزهای مهم و با موقعیت راهبردی کشورمان است که این مرز بین‌المللی قدیمی‌ترین مرز رسمی کشورمان با عراق برای تردد زائران عتبات عالیات است که درگذشته جزئی از راه ابریشم بوده است.