پربازدیدترین ها

کد خبر: 236619 ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۲

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه خبر داد:

ادامه خدمات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه برای تردد زائرین عتبات عالیات

بازی دراز ۱۴۰۴ : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: خدمات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه برای تردد زائرین عتبات عالیات ادامه دارد و بنابراین با حجم ترافیک سنگین و البته روان جاده ای، تاکید می‌شود با رعایت نکات ایمنی و سرعت مطمعنه زائرین، بتوانیم هم ترافیک مدیریت کنیم و هم شاهد کمتر حادثه باشیم.

ادامه خدمات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه برای تردد زائرین عتبات عالیات

فریبرز کرمی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، در سه بخش مختلف توانسته اقدامات مهمی در جهت سهولت تردد زائرین عتبات عالیات از استان کرمانشاه تا مرز خسروی و پایانه منذریه کشور عراق انجام دهد.

   وی افزود: بیش از ۳۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان روکش آسفالت، لکه گیری، ایمن سازی، نصب تابلو علائم و خط کشی ها، شانه سازی جاده‌ها و شیب شیروانی انجام شده‌است.  

  همچنین از سال گذشته بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از جاده‌ها توسعه دادیم و ۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع نیز در طی سال جاری توسعه صورت گرفته‌است.   

ایشان بیان کرد: تعویض و نصب سیستم‌های سرمایشی در دو ایستگاه، احداث بیش از ۳۵۰ چشمه سرویس بهداشتی که در گذشته داشتیم، امسال نیز ۵۲ چشمه به آن اضافه نمودیم.   

کرمی‌گفت: با توجه به نیاز سنجی زوار اربعین حسینی، جانمایی سرویس بهداشتی‌ها و نمازخانه در سطح پایانه مرزی خسروی و سالن‌ها تعبیه شده‌است.  

 وی خاطرنشان کرد: با دستور استاندار کرمانشاه، همزمان با توسعه گیت در پایانه مرزی خسروی، توسعه گیت‌ها در پایانه مرزی در خاک عراق با ۹۲ کاربر و ۲۳ گیت و نصب سایبان و محوطه سازی در دستور کار قرار گرفت و احداث کردیم که همسان سازی خروجی و ورودی زائرین در یک سطح باشد.   

وی در ادامه، برگزاری جلسه با مقامات عراقی برای کمیت و کیفیت ناوگان جاده ای، نظارت‌های حوزه‌های اداری و در قرارگاه خاک عراق و پایانه‌ها صورت می‌گیرد و تاکنون مشکل خاصی نداریم.  

 ایشان اظهار داشت: هماهنگی برای پرواز هواپیمایی و تردد زائرین از راه آهن برای حمل و نقل هوایی و زمینی و انتقال زائرین انجام شده‌است و امید است تا پایان اربعین این شرایط مطلوب هم در مرز و هم در راه‌های مواصلاتی حاکم باشد.   

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه به عنوان پل ارتباطی برای زائرینی مرز مهران و استان کرمانشاه و به عنوان مقصد برای زائرین مرز خسروی نقش آفرینی دارد، بنابراین با حجم ترافیک سنگین و البته روان مواجهه هستیم که تاکید می‌شود با رعایت نکات ایمنی و سرعت مطمعنه و توجه به فرمان پلیس بتوانیم هم ترافیک مدیریت کنیم و هم شاهد کمتر حادثه باشیم. 

  شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.  

 استان کرمانشاه  ۳۷۱ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد و سرپل ذهاب یکی از شهرستان‌های مسیر مرز خسروی است که  مورد استفاده برای تردد زوار عتبات عالیات قرار می‌گیرد. 

  خسروی یکی از مرزهای مهم و با موقعیت راهبردی کشورمان است که  این مرز بین المللی قدیمی‌ترین مرز رسمی‌کشورمان با عراق برای تردد زائران عتبات عالیات است که در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده‌است.