پربازدیدترین ها

سرویس: بين المللي کد خبر: 236627 ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۳

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کرمانشاه خبر داد:

انتقال ۴ زائر فوتی و مصدوم از مرز خسروی به مراکز درمانی استان کرمانشاه

بازی دراز1404: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کرمانشاه از انتقال ۴ زائر فوتی و مصدوم از مرز خسروی به مراکز درمانی استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این حادثه در شهر بعقوبه عراق رخ داد و زائرین حادثه‌دیده به مرز خسروی منتقل شدند.

انتقال ۴ زائر فوتی و مصدوم از مرز خسروی به مراکز درمانی استان کرمانشاه

به گزارش بازی دراز1404: محمدباقر محمدی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: با توجه به موج برگشت زائرین از مرز منذریه عراق و ورود به مرز خسروی ایران، تمهیدات لازم در مسیر برگشت اندیشیده شده است.

وی اشاره کرد: تاکنون ۵۰ مورد عملیات برون‌مرزی توسط نیروهای امدادی برای افرادی که دچار افت فشار، گرمازدگی و... انجام‌شده و نسبت به انتقال یک زائر فوتی و سه زائر مصدوم که در خاک عراق دچار حادثه شده بودند، اقدام شد.

وی گفت: در حال حاضر، مسیر جاده حمیل تا کنگاور و همچنین جاده‌های مسیر منتهی به خسروی تحت پوشش امداد و نجات است و با توجه به برگشت زائرین، تعداد آمبولانس و ست‌های نجات و نیروهای عملیاتی افزایش پیداکرده است و تا پایان عزیمت زائرین با تمام توان پای‌کار هستیم.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.

استان کرمانشاه ۳۷۱ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد و سرپل‌ذهاب یکی از شهرستان‌های مسیر مرز خسروی است که مورداستفاده برای تردد زوار عتبات عالیات قرار می‌گیرد.

خسروی یکی از مرزهای مهم و با موقعیت راهبردی کشورمان است که این مرز بین‌المللی قدیمی‌ترین مرز رسمی کشورمان با عراق برای تردد زائران عتبات عالیات است که درگذشته جزئی از راه ابریشم بوده است.