پربازدیدترین ها

کد خبر: 236629 ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۳

فرماندار سرپل‌ذهاب خبر داد:

زیرساخت‌های لازم برای پذیرایی برگشت زائرین فراهم است

بازی دراز۱۴۰۴: فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: زیرساخت‌های لازم برای پذیرایی برگشت زائرین در مواکب تعبیه شده در این شهرستان فراهم است.

زیرساخت‌های لازم برای پذیرایی برگشت زائرین فراهم است

به گزارش بازی دراز۱۴۰۴: صدراله بابلی در گفتگو با خبرنگار بازی درازاظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند، امروز در دنیای پیچیده پر تبلیغات و پرهیاهو که بر بشریت حاکم است، این حرکت اربعین یک فریاد رسا ویک رسانه بی‌همتا که میلیون‌ها نفر از اقصی نقاط جهان در اجتماع اربعین شرکت می‌کنند نشان از شور و وحدت حسینی دارد.

وی افزود: امسال هم توفیق خدمت به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) در سرپل‌ذهاب در مسیر رفت و برگشت حاصل شد.

وی عنوان کرد: ۲۰ موکب در مسیر رفت و برگشت در شهرستان ایجاد شده است و ۲۰ موکب مدرسه‌ای هم برای اسکان و پذیرایی زائرین آماده داریم.

ایشان بیان کرد: در این ایام اربعین، موکب‌ها، خیرین و بزرگان و مردم پای کار آمدند، هیئت امنای مواکب پذیرایی خوبی داشتند، و این حرکت‌ها ارزشمند است و خود امام‌حسین شفیع کسانی است که خدمت به زائر را برای خود ارزش دانستند.

ایشان ادامه داد: برای برپایی مواکب، دستگاه‌های دولتی زیرساخت‌های لازم را فراهم کردند، در تأمین آب، برق، تسطیح محل مواکب، بتن کاری سنگ تمام گذاشتند، اعضای شورای تأمین، پلیس راهور، نیروی انتظامی، پلیس راه، انصافا در این زمینه کار کردند.

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: حدود ۶ موکب آماده پذیرایی از زائرین برگشتی از عتبات عالیات دارند، و جای تقدیر دارد، زائرین می‌توانند در محل مواکب توقف و استراحت کنند.

وی در پایان گفت: در شهرسرپل‌ذهاب ۲۰ مدرسه آماده اسکان است و اگر زائرین قصد اسکان دارند، می‌توانند از بقعه اسحاق قمی شخصیت جلیل القدری که امام‌زمان خود را دیده، بازدید و زیارت کنند.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستا‌ها در حریم مرز واقع هستند.

استان کرمانشاه  ۳۷۱ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد و سرپل‌ذهاب یکی از شهرستان‌های مسیر مرز خسروی است که  مورد استفاده برای تردد زوار عتبات عالیات قرار می‌گیرد.

خسروی یکی از مرز‌های مهم و با موقعیت راهبردی کشورمان است که  این مرز بین‌المللی قدیمی‌ترین مرز رسمی کشورمان با عراق برای تردد زائران عتبات عالیات است که در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده است.