پربازدیدترین ها

کد خبر: 236660 ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸

معاون عمرانی فرماندار سرپل‌ذهاب:

طرح‌های عمرانی روستایی برای آبادانی مناطق روستایی است

بازی دراز۱۴۰۴: معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری سرپل‌ذهاب گفت: طرح‌های عمرانی روستایی برای آبادانی مناطق روستایی در دست اقدام است.

طرح‌های عمرانی روستایی برای آبادانی مناطق روستایی است

بازی دراز۱۴۰۴: مرزبان بساطی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهارداشت: چند طرح عمرانی در مناطق روستایی با هدف عمران و آبادانی این مناطق در دست اقدام است.

ایشان بابیان اینکه این طرح‌ها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می‌گیرد افزود: آسفالت جاده‌های روستای کلاهمال به مساحت ۳ و نیم کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۹۵۰ میلیون تومان، روستای پیران به مساحت ۳کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۹۰۰میلیون تومان و روستای گلم کبود سفلی به مساحت ۴کیلومتر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و صد میلیون تومان در حال انجام می‌باشد.

وی تصریح کرد: اساس و زیراساس در روستا‌های ناوه فره و قراویز بصورت کامل انجام شده و آماده آسفالت می‌باشد.

معاون عمرانی فرماندار شهرستان ادامه داد: مساحت آماده شده برای آسفالت جاده روستای قراویز ۴ ونیم کیلومتر می‌باشد که اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به آن تخصیص یافته است همچنین مساحت آماده شده برای آسفالت در روستای ناوفره ۴کیلومتر است که اعتباری بالغ بر یک میلیارد و صد میلیون تومان دارد.

بساطی اذعان داشت: در بخش جدولکشی و جوی روستایی نیز بنیاد مسکن طرح‌های عمرانی در دو روستای نوشیروان با اعتبار ۶۶۰ میلیون تومان و روستای جوانمیری با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان را انجام می‌دهد.

وی افزود: در بخش ایجاد کانال سنگی نیز بنیاد مسکن طرح ایجاد کانال سنگی در روستای مله رولان را با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان و در روستای کوئیک حسن با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در دست انجام دارد.

وی اظهار کرد: توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و تأکیدات رئیس جمهوری و استاندار کرمانشاه در راستای آبادانی و عمران روستا‌ها محقق شده و هر قدر بتوانیم در روستا‌ها خدمات را بیشتر کنیم به طور قطع شاهد دست‌یابی به تولید و اشتغال و مهاجرت از شهر به روستا خواهیم بود.

معاون فرماندارسرپل‌ذهاب گفت: تلاش می‌شود در اعتبارات استانی و ملی امسال شاهد نگاه ویژه‌تری به شهرستان سرپل‌ذهاب و روستا‌های دشت ذهاب و بخش مرکزی و بخش قلعه شاهین باشیم.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستا‌ها در حریم مرز واقع هستند.