پربازدیدترین ها

کد خبر: 236662 ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان سرپل‌ذهاب خبر داد:

پاک‌سازی طبیعت سراب گرم از زباله توسط انجمن زیست‌محیطی طبیعت بازی دراز

بازی دراز1404: رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان سرپل‌ذهاب از پاک‌سازی طبیعت سراب گرم از زباله توسط انجمن زیست‌محیطی طبیعت بازی دراز خبر داد.

پاک‌سازی طبیعت سراب گرم از زباله توسط انجمن زیست‌محیطی طبیعت بازی دراز

به گزارش بازی دراز1404: کیانوش احسانی پور در گفتگو با خبرنگار بازی دراز از پاک‌سازی طبیعت سراب گرم توسط انجمن زیست‌محیطی بازی دراز در شهرستان خبر داد.

 وی افزود: در راستای فرهنگ زیست‌محیطی و جلب مشارکت تمامی آحاد مردم به موضوعات زیست‌محیطی طبیعت سراب گرم توسط انجمن زیست‌محیطی بازی دراز از زباله پاک‌سازی شد.

 رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان سرپل‌ذهاب گفت: طبق ماده ۵۰ قانون اساسی، حفظ و حراست از محیط‌زیست یک وظیفه عمومی است لذا در این راستا اعضای انجمن بازی دراز به‌خوبی عمل کردند و قابل‌تقدیر و قدردانی است.

وی بیان کرد: زمین سرمایه مشترک همه ما انسان‌هاست و همگی باید در حفظ آن کوشا باشیم تا آیندگان بتوانند از آن نیز بهره‌مند شوند، لذا ترویج فرهنگ زیست‌محیطی در بین مردم می‌تواند پایه‌گذار طبیعتی عاری از زباله باشد.

چشمه همیشه جوشان سراب گرم یکی نیز از نعمت‌ها و جاذبه‌های طبیعی شهرستان سرپل‌ذهاب است که در پنج کیلومتری جنوب غربی شهر و در روستایی به نام سراب گرم آرام و بی‌صدا در حال جوشیدن است و آب آشامیدنی و قسمتی از آب کشاورزی منطقه را تأمین می‌کند. علاوه بر آب آشامیدنی این چشمه طبیعت بسیار زیبا و دل‌فریبی را در این منطقه به وجود آورده است و آب‌وهوایی بسیار مطلوب و دوست‌داشتنی آن می‌تواند پاتوقی مفید و سالم برای به دور بودن از هرگونه دغدغه شهری باشد و محیط مطلوبی را برای بهره بردن از آب‌وهوای طبیعی فراهم نماید.

چشمه سراب گرم در کم‌بارانترین سالها نیز همچنان پرآب و جاری بوده است. آب این سراب برای تأمین آب آشامیدنی و همچنین مصارف کشاورزی منطقه استفاده و بهره‌برداری می‌گردد. این چشمه دارای یک مخزن اصلی می‌باشد که دیوارکشی شده و کاملاً تحت محافظت است چراکه آب آشامیدنی شهرستان از این محل تأمین می‌گردد. مازاد آب این کانال از طریق دریچه‌های خروجی به مخزن استخر مانندی می‌ریزد که در ایام تابستان محلی برای استراحت و شنای اهالی و مهمانان شهرستان می‌باشد.

ویژگی بی‌نظیری که در مورد این چشمه وجود دارد این است که آب این چشمه در فصول سرد سال گرم است و علت نام‌گذاری آن به سراب گرم نیز همین می‌باشد. این سراب در اکثر فصول سال و به‌ویژه در فصل بهار و تابستان مکانی بسیار زیبا و مفرح است که معمولاً مورد بازدید اهالی و مهمانان شهرستان قرار می‌گیرد.