پربازدیدترین ها

کد خبر: 236684 ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵

در آستانه هفته دفاع مقدس:

یادواره ۲۹ تن از شهدای روستای بزمیرآباد پشت تنگ ذهاب در سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز ۱۴۰۴ : در آستانه هفته دفاع مقدس، یادواره ۲۹ تن از شهدای روستای بزمیرآباد پشت تنگ ذهاب از توابع شهرستان سرپل ذهاب با حضور فرماندار، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی و جمعی از مردم شهید پرور پشت تنگ ذهاب برگزار شد.

یادواره ۲۹ تن از شهدای روستای بزمیرآباد پشت تنگ ذهاب در سرپلذهاب برگزار شد

سرهنگ مجتبی کاکایی فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب در این مراسم ضمن خوش آمدیی و تسلیت این ایام و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: قریب به چهل و پنج سال از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد و این وفاداری شما مردم، به جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز ثابت شده‌است، مصداق آن تمثال شهدای منطقه پشت تنگ ذهاب است و همچنین حضور رزمندگان و پیشکسوتان و یادگاران دوران دفاع مقدس در این منطقه، نشان از ولایتمداری و انقلابی بودن مردم بزرگوار پشت تنگ ذهاب است.

   وی افزود: در آستانه هفته دفاع مقدس، دوران پرافتخاری که یادآوری حماسه آفرینی رشادتها و دلامردی‌ها مردان این سرزمین است، نیزهستیم، شهدا در مقابل دشمن تا دندان مسلح بعث عراق که توسط بیش از سی کشور از لحاظ مالی و امکانات و تجهیزات جنگی پشتیبانی شدند، ایستادند، در طی هشت سال، دلاورمردان این آب و خاک، و شهدای عزیز در مقابل این دشمن قَدر ایستادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک جمهوری اسلامی به دست دشمن بیفتد. 

  وی عنوان‌کرد: امروز آبرو، شرف، سربلندی، اقتدار و ایران قوی ما مدیون و مرهون شهدای گرانقدر است.   

صدراله بابلی فرماندار سرپلذهاب نیز در ادامه گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس، در همین خطه سرپلذهاب، حدود ۸۵۰ شهید، یک هزار و ۵۳۲ جانباز و ۱۱۳ آزاده و سه هزار رزمنده از اهل سنت و اهل حق و اهل تشییع نقش آفرینی کردند.  

 وی افزود: مردم این منطقه همیشه به نظام جمهوری اسلامی و آرمان‌های انقلاب وفادار بودند.   وی ادامه داد: امروزه حقایق دوران هشت سال باید به نسل امروز و فردا منتقل شود، و این وظیفه پیشکسوتانی است که در اوج ناامنی و با دست خالی و در مقابل سی کشور ابرقدرت ایستادگی کردند.   

بابلی گفت: امروز دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران، دنبال این هستند حقایق جنگ، اقتدار و شهامت نظام دوران دفاع مقدس را به گونه‌ای دیگر معرفی کنند، لذا ما باید هوشیار باشیم، هوشمند باشیم، و نگذاریم، عده‌ای فریب خورده، که معاندین نظام جمهوری اسلامی هستند برای جوانان ایرانی خط نشان بکشند. 

  وی اظهار داشت: امروزه جوانان و نوجوانان ایران اسلامی‌یادگاران شهدا هستند، فریب نخواهند خورد، اگر چه ما مشکلات اقتصادی داریم، ولی مردم ما مقاومت تر و قوی تر شدند.  

 فرماندار سرپلذهاب گفت: امروز نگرانی رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی از جمهوری اسلامی، به خاطر قوی بودن این نظام است و لذا شهدا، یادگاران دوران دفاع مقدس و اراده فولادی و آهنین ملت جمهوری اسلامی، ایران را قوی کرده‌است.  

ایشان تصریح کرد: در این چهل و چهار سال نقش آفرینی ملت وفادار و ولایتمدار ملت جمهوری اسلامی ایران، در این خطه از میهن اسلامی به خوبی ایفا کردند.  

 وی در مایان اشاره کرد: جنگ به فرموده‌امام راحل، یک نعمت بود، و در ادامه پیشرفت‌های متعددی در عرصه‌های مختلف مشاهده می‌کنیم.  

  شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.