پربازدیدترین ها

کد خبر: 236700 ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

همایش تجلیل از دانش‌آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر در شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد

بازی دراز۱۴۰۴: به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران سرپل‌ذهاب دانش‌آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر با هدف ایجاد انگیزه، تقویت روحیه تلاش و فراهم آوردن زمینه رقابت سالم و سازنده میان دانش‌آموزان در این شهرستان مورد تجلیل قرار گرفتند.

همایش تجلیل از دانش‌آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر در شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد

به گزارش بازی دراز۱۴۰۴: صدراله بابلی فرماندار سرپل‌ذهاب در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و هفته وحدت اظهار داشت: هفته دفاع مقدس رخداد مهم و تأثیرگذاری بود که در معادلات جهانی هم متأثر بود.

وی افزود: ما شروع‌کننده جنگ نبودیم، بلکه جنگ بر ما غلبه و تحمیل کردند ولی نظام جمهوری اسلامی ایران که با رهبری عظیم الاشان امام خمینی(ره)که هم معمار و معیار بود، دفاع کاملاً مقدس به وجود آوردند.

وی اشاره کرد: نظام نوپای ما در مقابل سی کشور قدرتمند جهان‌ایستادگی کرد، اگرچه در بُعد دفاعی تجهیز نبودیم، اما چون تقوا، ‌ایمان، رزمندگان نترس و شجاع وجود داشت، ما پیروز شدیم.

ایشان بیان کرد: بهترین و محبوبترین سرمایه اجتماعی جان انسان است و در دوران جنگ، رزمندگان عزیز جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران.

ایشان ادامه داد: شهادت یک هدیه الهی است، باید با خالق ارتباط بگیری، در راه خدا جهاد کنید، در راه خدا فداکاری کنید تا به این هدیه برسید، لذا  درخشش نظام و نیروی‌های مسلح که در اوج قرار گرفتند به برکت ایثار و از خودگذشتگی و خون ریخته شهدا است.

وی با بیان اینکه امروزه دشمن در کمین است، گفت: جوان مملکت ما امروز محکم‌اند چون از شهدا درس گرفتند، با شهدا ارتباط گرفتند، راه شهدا را ادامه می‌دهند، و لذا ما در مجامع بین‌المللی افتخار می‌کنیم و حرفی برای گفتن داریم.

وی در پایان تأکید کرد: از دانش‌آموزان ممتاز ایثارگر انتظار دیگری می‌رود که به قله‌های علمی دست پیدا کنند، راه شهدا را ادامه دهند، به وصیت نامه شهدا عمل کنند و برای کشور مایه افتخار شوند.

در ابتدای مراسم محمد بهرامی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سرپل‌ذهاب ضمن خوش آمدگویی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و ایثارگران اظهار داشت: شهدا و جانبازان و آزادگان در صحنه‌های نبرد همیشه موفق و ممتاز بودند، جانبازان قبل از دوران جنگ دانش‌آموز، دانشجو بودند و تحصیل ر‌ها کردند و به عرصه جهاد و مبارزه حق علیه باطل پیوستند که بعد از جنگ، اکثراََ به تحصیل ادامه دادند و اکنون جایگاه برتری در خدمت به جامعه دارند.

وی با بیان اینکه شهدا و جانبازان و آزادگان همواره درخشیدند، گفت: امروزه ما وارث یک فرهنگ انقلابی و تلاش و پشتکار ایثارگری هستیم که وظیفه داریم این فرهنگ اصیل حفظ کنیم و به آن عمل کنیم.

وی از دانش‌آموزان خواست مروج خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشند و راه شهدا و ایثارگران را ادامه دهند.

رئیس بنیاد شهید سرپل‌ذهاب اعلام کرد: در سرپلذهاب ۶ مدرسه شاهد و در مجموع ۲۲۴ دانش‌آموز شاهد و ایثارگر داریم.

وی افزود: از مجموع ۸۷ فرزند شهید، آزاده و جانباز از ۵۰ تا ۷۰ درصد ۳۶ نفر ممتاز شدند و از بین ۱۳۷ دانش‌آموز و فرزند جانبازان ۲۵ تا ۵۰ درصد و آزادگان، ۶۴ نفر ممتاز شدند.

در پایان این مراسم از دانش‌آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در سال تحصیلی ۱۴۰۱_ ۱۴۰۲ تجلیل بعمل آمد.

سرپل‌ذهاب در غرب كرمانشاه با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت در دوران هشت سال دفاع مقدس ۸۵۰ شهید، ۱۶۳ آزاده و ۸۴۰ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی كرده است.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.