پربازدیدترین ها

کد خبر: 236716 ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱

فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب:

دفاع مقدس به دشمنان فهماند با تهدید نظامی نمی تواند به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند

بازی دراز ۱۴۰۴ : فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب گفت: ما بعد از دفاع مقدس هیچگونه تهدید نظامی را ندیدیم چون دفاع مقدس ما را توانمند و مقتدر ساخت و دشمن فهمید که با تهدید نظامی نمی تواند به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند.

دفاع مقدس به دشمنان فهماند با تهدید نظامی نمی تواند به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند

سرهنگ مجتبی کاکایی ضمن تبریک و گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس به محضر ملت بزرگ ایران ، خانواده های معظم شهدا ، جانبازان ، ایثارگران و یادگاران دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: دفاع مقدس یادآور رشادت و شجاعت و ایثار دلاورمردانی است که با شهامت در برابر نظام سلطه ایستادند.  

 وی افزود. در جنگ تحمیلی تمام نظام سلطه ، تمام دنیای استکبار و ابرقدرتهای شرق و غرب جهان در برابر ما صف آرایی کرده بودند لذا دفاع مقدس دستاورد ارزشمندی است که با وحدت و برادری ملت ایران حاصل شد.  

 سرهنگ کاکایی ادامه داد: همانگونه که خداوند متعال وعده داده است دست خداوند با جماعتی بود که برای یک هدف مقدس گردهم آمده بودند و در برابر نظام سلطه به پیروزی رسیدند.   

وی افزود: ما بعد از دفاع مقدس هیچگونه تهدید نظامی را ندیدیم چون دفاع مقدس ما را توانمند و مقتدر ساخت و دشمن فهمید که با تهدید نظامی نمی تواند به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند.

   ایشان یادآور شد: قبل از اینکه رزمندگان سپاه اسلام پایگاه آمریکایی عین الاسد در خاک عراق را موشک باران کنند  رئیس جمهور وقت آمریکا تهدید کرده بود که در صورت اقدام ایران ۵۱ نقطه را در داخل کشور با موشک خواهند زد اما همه شاهد بودیم که پایگاه عین الاسد باخاک یکسان شد و آمریکا هیچ غلطی نکرد .

   فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب گفت: علت اینکه آمریکا هیچ غلطی نکرد چون جرات اقدام را نداشت و این حاصل دفاع مقدس بود ، یکی از درسهای بزرگی که ما از دفاع مقدس باید بگیرین درس ایستادگی و مقاومت و قوی شدن است.    

وی تصریح کرد: ما از دفاع مقدس فهمیدیم که باید در عرصه دفاعی و نظامی قوی شویم و امروز به این اقتدار و پیشرفت رسیده ایم و ابرقدرتهای جهان نمی توانند چشم طمع به کشور ما داشته باشند.   وی ادامه داد: در عرصه های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی و ... نیز ما نیازمند قوی شدن و پیشرفت هستیم تا بر مشکلات کشور فائق شویم .

  وی در پایان اظهار داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با توکل بر ذات اقدس الهی و تحت زعامت فرماندهی کل قوا و با تاسی از خون شهدا و با دستیابی به دانش و فناوریهای نظامی و دفاعی روز دنیا به آنچنان قدرتی دست یافته است که دشمن نمی تواند نه در هوا نه در زمین و نه در دریا هیچ تهدیدی علیه کشور عزیزمان داشته باشد.  

 شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۸۵ هزارتن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد. 

  سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.