پربازدیدترین ها

کد خبر: 236926 ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵

فرماندار سرپل‌ذهاب:

فعالیت کوله بری مرز تیله کو در آینده‌ی نزدیک با دستور ویژه استاندار کرمانشاه آغاز خواهد شد

بازی دراز ۱۴۰۴ : فرماندار سرپلذهاب گفت: بعد از گذشت ۶ سال از تعطیل شدن فعالیت کوله بری مرز تیله کو خوشبختانه با دستور ویژه استاندار کرمانشاه و پیگیریهای مستمر آقای امیری مشاور استاندار در امور عراق در آینده فعالیت کوله بری در این مرز آغاز خواهد شد که این خبر خوبی برای  مردم شریف و وفادار سرپل‌ذهاب است.

فعالیت کوله بری مرز تیله کو در آینده‌ی نزدیک با دستور ویژه استاندار کرمانشاه آغاز خواهد شد

صدراله بابلی در حاشیه این دیدار در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در هفته جاری دو جلسه با حضور مدیران مرزهای تیله کو، شیخ صله و پرویز خان در استانداری کرمانشاه برگزار شد و امروز نیز بازدید میدانی با دستور مستقیم استاندار کرمانشاه و با حضور مشاور استاندار در امور عراق از مرز تیله کو و زیرساختهای آن و همچنین از وضعیت طرف عراق انجام گرفت که خوشبختانه تمام بسترها برای فعالیت مرز فراهم می‌باشد. 

  نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: قطعاً بازگشایی مرز تیله کو و آغاز فعالیت‌های اقتصادی امنیت بیشتر، اشتغال پایدار و رونق اقتصادی را در منطقه به همراه خواهد داشت. 

  ایشان بابیان اینکه استاندار کرمانشاه در سفر به سرپل‌ذهاب یکی از برنامه‌های خود را بازگشایی مرز تیله کو دانسته بود اذعان داشت: برای بازگشایی مرز منتظر دستور ویژه استاندار کرمانشاه هستیم که امی‌دواریم در آینده نزدیک شاهد بازگشایی این مرز باشیم که یکی از دغدغه‌های مهم استاندار کرمانشاه نیز می‌باشد و اگر دستور ویژه استاندار و پیگیری و تلاشهای مشاور استاندار در امور عراق نبود مجوز فعالیت کوله بری در این مرز به این زودی صادر نمی‌شد.

   فرماندار شهرستان تصریح کرد: مرز تیله کو یکی از مرزهای بسیار مهم استان است که می‌تواند تقویت بسیار خوبی در مناسبات و همچنین در بحث امنیت مرزها ایجاد کند، قطعا یکی از مواردی که به حسن همجواری مرزها کمک می‌کند همین مبادلات تجاری وبازرگانی طرفین در مرزها می‌باشد.  

 وی خاطرنشان کرد : این خبر بعد از شش سال تعطیلی مرز یک خبر مسرت بخش برای مردم صبور، مرزدار و وفادار سرپل‌ذهاب است و قطعا موجب رضایتمندی مردم خواهد شد.   

بابلی در پایان افزود: فعالیت کوله بری مرز تیله کو با دستور استاندار آغاز می‌شود و ما باید بعد از فعالیت کوله بری با ایجاد امنیت پایدار به دنبال مراحل بعدی بازگشایی کامل مرز و انجام مبادلات تجاری و بازرگانی، ترانزیت کالا باشیم.