پربازدیدترین ها

کد خبر: 236933 ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۶

امام جمعه سرپل ذهاب ؛

عملیات طوفان الاقصی یک معجزه الهی بود که باعث بیداری دنیا شد / رژیم کودک کش صهیونیستی در رسیدن به اهداف خود ناکام مانده و شکست خورده این میدان خواهد بود

بازی دراز ۱۴۰۴ : امام جمعه سرپل ذهاب گفت :عملیات طوفان الاقصی یک معجزه الهی بود که باعث بیداری افکار عمومی تمام دنیا در برابر ظلم و ستمی و جنایت و وحشی گری رژیم کودک کش صهیونیستی در نوار غزه شد .

عملیات طوفان الاقصی یک معجزه الهی بود که باعث بیداری دنیا شد / رژیم کودک کش صهیونیستی در رسیدن به اهداف خود ناکام مانده و شکست خورده این میدان خواهد بود

حجت الاسلام ساداتی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بااشا ه به فرارسیدن هفته بسیج در هفته آینده اظهارداشت : امامین انقلاب در مورد بسیج سخنان بسیار گهرباری دارند که نشان دهنده اهمیت و ویژگی و خوی و خصلت بسیجیان است امام راحل در مورد بسیج فرمودند :«بسیج لشگر مخلص خداست که دفتر تشکل آنرا همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده اند » رهبر معظمحح انقلاب اسلامی نیز در وصف بسیج می فرمایند : « پیوند میان بسیجیان عزیز و حضرت ولی عصر(عج) مهدی موعود عزیز یک پیوند ناگسستنی و همیشگی است » . 

وی افزود : بسیجی یعنی اینکه به دنبال قرب و نزدیکی به امام زمان عج است و تکلیف خود را به آن حضرت انجام دهد البته قرب امام زمان به معنای قرب مکانی و زمانی نیست بلکه به معنای تلاش برای اسلامی شدن جامعه و جهان و فراهم نمودن زمینه ظهور امام می باشد .

 امام جمعه شهرستان تصریح کرد : بسیجی یعنی کسی که تمام تلاش خود را برای ایجاد بستر ظهور امام زمان (عج) یعنی جامعه ای که تسلیم امر خدا و پذیرای احکام اسلام است خرج می کند . 

ایشان با اشاره به روز میلاد حضرت زینب (س) گفت : روز میلاد عقیله اهل بیت بنام روز پرستار نام گرفته است که این روز را به پرستاران زحمتکش تبریک عرض می کنم و امیدوارم که پرستاران عزیزهمواره این بانوی بزرگ اسلام را الگوی خود قرار دهند . 

وی در ادامه گفت : حضرت زینب (س) در هنگام اسارت در مجلس یزید سخنانی دارند با این مضمون که  ای یزید هر حیله ای ، هرکاری و هر تلاشی که می توانی انجام بده اما نمی توانی ذکر و یاد و نام ما را ازبین ببری و لذا ما امروز به اسرائیل کودک کش ، به آمریکای جنایتکار ، به انگلیس حیله گر و به ایادی استکبار می گوییم که شما هر کاری که می توانید هر حیله و جنایتی که می تواند انجام دهید شما نمی توانید یاد مقاومت را نام فلسطین را نمی توانید محو کنید . 

خطیب جمعه شهرستان افزود : رژیم صهیونیستی با تمام توان خود و با تمام حمایت ایادی استکبار و پشتیبانی نظامی و اطلاعاتی آمریکای جنایتکار در مدت یکماه گذشته بیش از ۱۱هزار نفر را به شهادت رساند که به دو هدف خود که نابودی حماس و آزادی اسرای اسرائیلی بود دست یابد اما در عمل و در میدان می بینیم که هیچکدام از اهداف آنها بدست نیامده و نخواهد آمد . 

ساداتی اذعان داشت : عملیات طوفان الاقصی را می توان به معجزه الاقصی تعبیر کرد این معجزه الهی است که رژیم صهیونیستی بعد از ۲۰روز تهاجم زمینی فقط موفق شدند که یک بیمارستان را بعد از محاصره ۲۰ روز توانستند که تصرف کنند .

 ایشان در ادامه اذعان داشت : حضرت زینب کبری (س) خطاب به یزید ملعون فرمود این عیب و ننگی که درست کردی از سر تو بیرون نمی رود و امروز می بینیم که این جنایات رژیم صهیونیستی ، این کودک کشی ، این همه ظلم و ستمی که در نوارغزه انجام می دهد تمام دنیا را علیه صهیونیست بیدار کرده است و امروز می بینیم که در کشورهای غربی در خود آمریکا و انگلیس و فرانسه در کشورهای منطقه مردم و بخصوص کودکان و نوجوانان به پا خواسته و ندای دفاع از مظلومین سر می دهند . 

وی عنوان داشت : این ایام ظلم و ستمی می گذرد و روزی فرا خواهد آمد که بساط ظلم و ستم شما برچیده خواهد شد و در پیشگاه خداوند متعال ندا داده می شود که لعنت خداوند بر ظالمین ، لعنت خدا بر آمریکا و اسرائیل باد . 

امام جمعه شهرستان گفت : ما پیرو مکتب سیدالشهدا علیه السلام هستیم جمهوری اسلامی و  ملت بزرگ ایران همواره حامی مظلومین در جهان بوده است و فردا نیز نشان خواهند داد که پیرو مکتب قرآن و حامی و یاور مظلومین هستند که حیات و عزت ما در مقاومت است و لذا اگر در برابر دشمن در خواب غفلت بوده و دست بسته باشید دشمن از آن علیه ما استفاده خواهد کرد .

 ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به بخشی از مشکلات شهرستان اشاره کرد و گفت : بخشی از ساختمانهای اداری که در زلزله تخریب شده اند هنوز بازسازی آنها انجام نگرفته که یکی از مهمترین آنها کتابخانه های عمومی است که برای استفاده جوانان و علاقمندان به مطالعه و کتاب باید هرچه سریعتر بازسازی شوند .

 وی افزود : در شهرستان سرپل ذهاب طبق گزارشی که ارائه دادند بیش از ده هزار نفر برای استفاده از کتابخانه های عمومی ثبت نام کرده آمد ولی متاسفانه فضایی برای استفاده این عزیزان نیست که از مسئولین خصوصا مسئولین استانی انتظار داریم توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشند .

 امام جمعه شهرستان همچنین به بحث بازگشایی مرز تیله کوه اشاره کرد و گفت : فرماندار شهرستان اقدامات و پیگیریهای بسیاری برای بازگشایی کوله باری مرز تیله کوه داشتند که قابل تقدیر است و درخواست ما از استاندار این است که باتوجه به نقشی که مرز در اشتغال و رونق اقتصادی منطقه و بهبود معیشت مردم  دارد در رفع موانع بازگشایی این مرز تسریع ایجاد نمایند .