پربازدیدترین ها

کد خبر: 236941 ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷

فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب:

برنامه های هفته بسیج در شهرستان تشریح کرد

بازی دراز ۱۴۰۴ : فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب برنامه های متنوع هفته بسیج در شهرستان با شعار "بسیج امید ملت ایران است" برگزار خواهد شد.

برنامه های هفته بسیج در شهرستان تشریح کرد

سرهنگ مجتبی کاکایی در حاشیه نشست خبری با جمعی از خبرنگاران شهرستان سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار ما پیشاپیش ضمن تبریک هفته مقدس بسیج اظهار داشت: نهاد مقدس بسیج در دوم آذرماه سال ۵۸ به فرمان‌امام‌ (ره)به عنوان یک ظرفیت پایان ناپذیر تشکیل شد، در آن مقطع زمانی نه جنگ و نه حمله ای بود، لذا بسیج تنها در عرصه امنیت و دفاعی خلاصه نخواهد شد.   

وی افزود: بعد از تشکیل بسیج، اولین عرصه ای که برای بسیج ایجاد شد، دفاع مقدس بود، لذا زمانی که بسیج ورود پیدا کرد، صحنه جنگ را به نفع رزمندگان تغییر داد.  

 وی ادامه داد: اندیشه الهی و دوراندیشی حضرت امام برای پایداری و تداوم انقلاب اسلامی داشتند باعث شد که بسیج را تشکیل دهند و ما شاهد هستیم، بعد از گذشت ۴۵ سال از عمر انقلاب اسلامی، بسیج چه نقش آفرینی ها و خدمات و برکاتی برای انقلاب اسلامی داشته است.   

سرهنگ کاکایی گفت: مسئله دفاع یکی از عرصه های بسیج است، و لذا جهاد سازندگی، محرومیت زدایی، واکسیناسیون، امداد و نجات در وقوع سیل، زلزله، ارائه خدمات درمانی رایگان با حضور با برکت و نتیجه بخش بسیج بوده است.  

 فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب گفت: بسیج یک نیروهای الهی است، همچون کلمه شجره طیبه ای است که اصل و تن درخت مبارک آن در جمهوری اسلامی است و شاخ و برگ های آن فراتر از کشور می رود.  

 وی عنوان کرد: امروزه تفکر مقاومت که در منطقه ایجاد شده است همه محور یک تفکر بسیجی است، بسیج در هر عرصه ای یک اثربخشی خاصی دارد،بسیج نیروی معنوی، مقتدر و الهی است که یکی از مولفه های جمهوری اسلامی بشمار می رود.   

وی در ادامه به تشریح برنامه های هفته بسیج ، در سطح ناحیه، حوزه های مقاومت و سطح پایگاه های مقاومت محلات و اقشار شهرستان پرداخت و گفت: برنامه های این هفته با شعار "بسیج امید ملت ایران است" برگزار خواهد شد.  

 وی در ابتدا فضاسازی و محیطی هفته بسیج، غباروبی مزار شهدا، دیدار بسیجیان با امام جمعه، سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران، برگزاری میز خدمت، در مساجد،مصلی، پایگاه ها،  توسط ادارات، اعزام گروه های جهادی جهت ارائه مشاوره به کشاورزان از برنامه های هفته بسیج عنوان کرد.   

سرهنگ کاکایی افزود: اجتماع بزرگ دانش آموزان بسیجی در حمایت مردم مظلوم و بی پناه فلسطین مهمترین برنامه این هفته خواهد بود که با حضور دانش آموزان بسیجی برگزار خواهد شد.  

 وی تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدا در قالب آبروی محله، برگزاری محفل انس با قرآن با شعار امت واحده، برگزاری مسابقات بومی محلی در سطح پایگاه های مقاومت از دیگر برنامه ها خواهد بود.  

 سرهنگ کاکایی در ادامه، اجتماع دختران انقلاب و جامعه زنان، اجتماع دختران حاج قاسم در روز سوم آذر ماه در مصلی نماز جمعه از مهمترین برنامه های هفته بسیج نام بُرد.   

وی گفت: اهداء نذر خون توسط بسیحیان ،اقشار و محلات، شرکت بسیجیان بصورت سازماندهی شده د نماز جمعه، برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع شهدای کودکان غزه توسط بسیج هنرمندان، فرهنگی ناحیه و همکاری اداره ارشاد اسلامی شهرستان انجام خواهد شد. 

   وی، برگزاری یادواره شهدا و با گرامیداشت یاد شهدای کودک غزه در هر دهستان از شهرستان یکی دیگر از برنامه ها عنوان کرد که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.    

وی در پایان گفت: نمایش اقتدار بسیجیان در روز سوم آذرماه در محوطه حرم احمدابن اسحاق(ره) با حضور بسیجیان، با اقتدار ویژه، گردان های بیت المقدس، امام علی(ع)،امام حسین، بسیج اقشار، با تجهیزات کامل خواهیم داشت.   

  شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.