پربازدیدترین ها

کد خبر: 236944 ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب:

حضرت زینب عالی ترین درجه ایثار و فداکاری و آگاهی را برای زنان جهان معنا کرد

بازی دراز ۱۴۰۴ : فرماندار شهرستان سرپل‌ذهاب گفت:حضرت زینب(س) مادری متعهد برای تربیت فرزندانی ولایت مدار و زنی شجاع و حماسه آفرین برای دفاع از رسالت خاندان نبوت بود. او عالی ترین درجه ایثار و فداکاری و آگاهی را برای زنان جهان معنا کرد.

حضرت زینب عالی ترین درجه ایثار و فداکاری و آگاهی را برای زنان جهان معنا کرد

صدراله بابلی در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار داشت: در تاریخ انبیاء الهی، زنانی با ایمان و پر احساس و استواری بوده اند که رسالت پیامبران الهی با وجود آنها تحقق پیدا کرده است. و بی شک حضرت زینب(س) نمونه برجسته ای از زنانی است که از او می توان در کنار حضرت مریم(س) و آسیه و دیگر زنان تاریخ ساز نام برد.     

وی افزود: حضرت زینب(س) خواهری پر احساس برای برادر ، مادری متعهد برای تربیت فرزندانی ولایت مدار و زنی شجاع و حماسه آفرین برای دفاع از رسالت خاندان نبوت بود. او عالی ترین درجه ایثار و فداکاری و آگاهی را برای زنان جهان معنا کرد.    

وی ، او را مادری دلسوز و پر احساس خواند که برای دفاع از ارزش‌های انقلاب پیامبر، فداکارانه و جسورانه و آگاهانه فرزندان خود فدا کرد و نشان داد برای تحقق امر بزرگ و رسالت عظیم باید  از همه احساسات خود گذشت.    

 فرماندار شهرستان گفت: حضرت زینب بعد از واقعه کربلا هم مادری فداکاری و دلسوز  بود برای بازماندگان و هم رسولی بود برای رساندن پیام شهدای کربلا  ، و او این رسالت را به درستی به انجام رساند. و با شجاعت بی نظیر  و خطبه حماسی چهره پلید یزیدیان را آشکار کرد. و او اینک الگویی برای زن مسلمان است.    

ایشان تصریح کرد: در زمانه حاضر بانوان ایران اسلامی به ویژه پرستان فداکار با الهام از این بانوی بزرگ، حماسه های بی نظیری را خلق کردند . در هشت دفاع مقدس شاهد حضور فداکارانه و دلسوزانه پرستاران در میادین نبرد بودیم و گاها در نزدیکترین مناطق جنگی حضور پیدا می کردند. 

   وی گفت: پرستاران شجاع و فداکار ایران اسلامی در دوران سخت و مشقت بار ویروس منحوس کرونا بار دیگر با رسالتی عظیم و آگاهانه ، جان خود را برای سلامت جامعه به خطر انداختند و در این مسیر شهدای زیادی تقدیم کردند.  

 شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.