پربازدیدترین ها

کد خبر: 236946 ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸

یادواره شهدای خانگی شهید نصرت اله دوستی در سرپل‌ذهاب برگزار شد

بازی دراز ۱۴۰۴ : یادواره شهید نصرت اله دوستی در قالب یادواره شهدای خانگی با حضور امام جمعه موقت سرپل‌ذهاب ، فرمانده حوزه مقاومت شهری امام رضا (ع) ،رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از بسیجیان و ایثارگران برگزار شد.

یادواره شهدای خانگی شهید نصرت اله دوستی در سرپل‌ذهاب برگزار شد

حجت الاسلام مصطفی عسگری در این مراسم معنوی ضمن‌گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده های آنان، اظهار داشت:  شهداء امنیت و آسایش امروز جامعه را رقم زدند لذا  یادواره شهداء گامی در جهت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهداست.   

وی افزود: این شهدا بودند که با نثار جان شیرین خود، با گذشت از مادیات دنیا، برای دفاع از خاک میهن اسلامی با رژیم منحوس عراق روبرو شدند، و جان فدا شدند و به درجه شهادت نائل آمدند. 

  ایشان در ادامه گفن: نقش صبوری و استقامت و اجر خانواده های شهدا کمتر از خود شهدا نیست، و در نزد درگاه خداوند از اجر و مرتبه والای برخوردار هستند.   

وی تاکید کرد: برگزاری یادواره ها می تواند، راه و مکتب و سیره شهدا را برای نسل های نوجوان و جوان نهادینه کند، تا این دلاورمردی، بزرگ منشی، روحیه ایثار و جهاد، به نسل های دیگر منتقل شود و این انقلاب ناب محمدی به دست امام عصر(عج) برسد.

  وی در پایان خدمت به خانواده شهدا را توفیق بزرگی برای مسئولان دانست و گفت: خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران بزرگترین سرمایه های معنوی انقلاب و ملتند و دلجویی از آنان به نوعی ادای دین به ارزش های انقلاب است.  

  سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از ۹۰ هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس ۸۵۰ شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.