پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 236948 ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

هیأتی که 7 سال است کتاب به مخاطبان خود معرفی می‌کند

بازی دراز1404: هیأت «میثاق با شهدا»ی دانشگاه امام صادق(ع) از سال 96 معرفی کتاب و ترویج کتابخوانی را در دستور کار دارد. دبیر این هیأت می‌گوید: «در طول سال بیش از ۵۰ عنوان کتاب معرفی می‌کنیم.»

هیأتی که 7 سال است کتاب به مخاطبان خود معرفی می‌کند

به گزارش بازی دراز به نقل از خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، هیأت «میثاق با شهدا»ی دانشگاه امام صادق(ع) از مجالس ترازی است که تلاش کرده‌اند برای بخش هیأت و جلسه خود ایده داشته باشند. از قرائت قرآن در هیأت گرفته که به صورت تدبرمحور صورت می‌گیرد و تفسیر بیان می‌شود تا فعالیت در حوزه فضای مجازی هیأت که تنها منعکس‌کننده تولیدات جلسه نیست؛ بلکه با یک ایده‌ای پیش می‌شود.


میز کتاب هیأت میثاق با شهدا

دبیر هیأت: ۷ سال است که ترویج کتابخوانی می‌کنیم

این هیأت از سال ۹۶ تاکنون رسم معرفی کتاب و ترویج کتاب و کتابخوانی را در دستور کار داشته است. به مناسبت ۲۴ آبان‌ماه روز کتاب و کتابخوانی سراغ آن‌ها رفتیم تا از تلاش‌های خود در این حوزه بگویند. علی قناتی، دبیر هیأت میثاق با شهدا می‌گوید: «۷ سال است که ترویج کتاب و کتابخوانی را در هیأت انجام می‌دهیم و از روز اول هم تلاش کردیم تنها یک کار ساده نباشد و برای این برنامه اتاق فکر تشکیل دادیم.»

هر هفته یک کتاب سوژه اصلی میز است

روند برگزاری جلسات هیأت میثاق با شهدا به این صورت که است یک مجری اداره‌کننده جلسه است. قناتی می‌گوید: «هیأت میثاق هر هفته سه‌شنبه‌ها مجلس دارد که ما از ابتدای هر هفته، کتاب مشخصی را معرفی کرده و خلاصه‌ای از آن را معرفی می‌کنیم. آن کتاب روز سه‌شنبه روی میز کتاب هیأت دارای تخفیف ویژه‌ای هم خواهد بود و همچنین توسط مجری در جلسه تبلیغ می‌شود و دقایقی درباره آن توضیح داده می‌شود.»


معرفی کتاب الغارات در هیأت میثاق با شهدا با حضور حجت‌الاسلام پناهیان

ارائه کتاب با تخفیف در هیأت

اعضای هیأت میثاق هر هفته میز کتابی برپا می‌کنند و کتاب‌های متناسب با فضای مناسبت یا اتفاقات روز را در معرض خرید مخاطبان قرار می‌دهند. آن‌ها با رایزنی‌هایی که با مسئولان انتشارات داشتند، این کتاب‌ها را امانی و با تخفیف‌های خوبی گرفته و به مخاطب عرضه می‌کنند. قناتی می‌گوید: «در مناسبت‌های خاص مانند ماه رمضان، فاطمیه و محرم که هیأت مخاطب گسترده‌تری هم دارد، برنامه میز کتاب گسترده‌تر است و کتاب‌های بیش‌تری عرضه می‌کنیم که به تناسب، مخاطب هم استقبال بیش‌تری دارد و خرید بیش‌تری انجام می‌دهد.»


نشریه «ع»

رونمایی نشریه «ع» در هیأت

این هیأت حتی جلسه رونمایی کتاب و نشریات هم برگزار می‌کند. دانشگاه امام صادق(ع) در حوزه هیأت و مداحی نشریع «ع» را تولید می‌کند که این نشریه عمدتاً در فضای هیأت میثاق رونمایی می‌شود. برخی از کتاب‌های خاطرات شهدا و یا حتی کتاب الغارات حجت‌الاسلام پناهیان هم در این هیأت رونمایی و درباره‌شان صحبت شده است. دبیر این هیأت می‌گوید: «برای ترویج کتابخوانی هم این هیأت مسابقات مطالعه کتاب برگزار می‌کند تا مخاطبان خود را تشویق به مطالعه کند. آن‌ها این روزها مسابقه کتابخوانی کتاب «پرواز روز نهم» را در دستور کار دارد که درباره شهید صدرزاده است.»