پربازدیدترین ها

کد خبر: 236956 ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

فرمانده سپاه ناحیه سرپل‌ذهاب خبر داد:

اعزام ۲۲۰دانش‌آموز دختر سرپلذهابی به اردوی راهیان نور غرب کشور

بازی دراز ۱۴۰۴ : فرمانده سپاه ناحیه سرپل‌ذهاب از اعزام ۲۲۰ دانش‌آموز دختر سرپلذهابی به اردوی راهیان نور غرب کشور خبر داد.

اعزام ۲۲۰دانش‌آموز دختر سرپلذهابی به اردوی راهیان نور غرب کشور

سرهنگ مجتبی کاکایی در گفتگو با خبرنگار ما از اعزام ۲۲۰دانش‌آموز دختر سرپلذهابی در مرحله اول به اردوهای راهیان نور به مناسب هفته بسیج به یادمان‌های شهدای غرب کشور خبر داد.  

 وی با بیان اینکه این‌اردوی معنوی یک روزه خواهد بود،گفت: دانش آموزان از یادمان بازی دراز یادمان شهید شیرودی در سرپلذهاب، یادمان مطلع الفجر تنگه حاجیان در گیلانغرب و شهدای گمنام در قصرشیرین بازدید خواهند کرد.   

فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور دانش آموزی، آشنایی دانش آموزان با فرهنگ غنی و ارزشمند دفاع مقدس، نهادینه کردن تفکر و فرهنگ بسیجی، تجدید بیعت با شهدا و آرمان های انقلاب عنوان کرد.   

 وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، راهیان نور یک حرکت معنوی و پربرکت است از این رو دانش آموزان در این اردوهای بابرکت شرکت می کنند تا در مناطقی که جای پای شهدا و مقدس به خون شهداست حضور پیدا کرده و با رشادت و ایثار و شهامت رزمندگان دوران دفاع مقدس آشنا شوند.    

وی در پایان اشاره کرد: مناطق عملیاتی و یادمان های غرب کشور در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد مجاهدت ها و فداکاری های ملت ایران بوده است و آن دوره آزمایش بزرگی برای مردم استان کرمانشاه و به ویژه شهرستان سرپل ذهاب در دفاع از کیان اسلامی بود.  

 سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.