پربازدیدترین ها

کد خبر: 236962 ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰

صورت گرفت:

ديدار مديركل انتقال خون استان کرمانشاه با فرماندار شهرستان سرپل ذهاب

بازی دراز ۱۴۰۴ : دكتر مریم میرزاده با حضور در فرماندارى سرپل ذهاب با فرماندار این شهرستان ديدار كرد.

ديدار مديركل انتقال خون استان کرمانشاه با فرماندار شهرستان سرپل ذهاب

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در اين ديدار بيان داشت: کار سازمان انتقال خون کار بسیار ارزشمندی است و حیات دوباره به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی می‌دهد.

   وی با اشاره بر لزوم استقرار دائمى پايگاه انتقال خون در شهرستان سرپل ذهاب بيان داشت:  شهرستان استراتژیک سرپل ذهاب به نوعی مرکزیت شهرستان های اطراف را نیز برعهده دارد که با توجه به تعدد مراجعین مردم سرپل ذهاب و شهرستان های اطراف به این مرکز درمانی نیاز به استقرار دائمی پایگاه انتقال خون در این شهرستان می باشد.   

وی تصریح کرد: نیاز به خون یک نیاز همیشگی است و سازمان انتقال خون وظیفه دارد که دسترسی به خون سالم را برای بیماران فراهم کند.   

فرماندار سرپلذهاب یادآور شد: مرکز خونگیری ۴ نوبت در ماه در بیمارستان شهدا جنب درمانگاه آماده پذیرش اهدا کنندگان برای اهدای خون است.این مرکز با تجهیزات کامل، کار خونگیری از افراد را انجام می دهد. 

 وی در پایان گفت: امیدواریم با توجه به اهمیت این فراورده بیمارستانی در تامین سلامت مردم هرچه سریعتر با رفع مشکلات این بخش، فعالیت مرکز خونگیری شهرستان بصورت همه روزه و ثابت فراهم گردد.  

  در ادامه این دیدار دکتر مهدی ایازی مدیر شبکه بهداشت  سرپل ذهاب در خصوص مباحث و مشکلات مرکز انتقال خون سرپل ذهاب را مطرح و بحث و تبادل نظر گردید.   

گفتنی است که تیم سیار خونگیری انتقال خون بصورت ماهانه در بیمارستان شهدا این شهرستان حضور پیدا می کند و پذیرای اهدا کنندگان عزیز میباشد.  

 تبریک و اهداء لوح تقدیر به مناسبت روز پرستار به پرستاران مرکز درمانی سرپلذهاب با حضور دکتر مریم میرزاده مدیر مرکز انتقال خون استان کرمانشاه، به همراه فرماندار سرپل ذهاب رئیس بیمارستان شهدا و مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان صورت گرفت.