پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 237824 ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۱

جلسه ترویج فرهنگ شهادت و ایثار با محوریت برگزاری یادواره شهدا کربلا (۵) در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه ترویج فرهنگ شهادت و ایثار با حضور معاونت فرمانداری سرپل ذهاب، فرمانده سپاه ناحیه، بنیاد شهید و امور ایثارگران‌ و جمعی از دیگر مسئولین با محوریت یادواره شهدا کربلا (۵) در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

جلسه ترویج فرهنگ شهادت و ایثار با محوریت برگزاری یادواره شهدا کربلا (۵) در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

در این جلسه فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب سرهنگ مجتبی کاکایی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بالاخص شهدای اخیر حادثه تروریستی مزار گلزار شهدای کرمان در روز سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه اسلامی افزون بر حفظ دین و احیای ارزش­‌های اسلامی، موجب تزکیه نفس در جهت رسیدن به تقرب الهی است.

وی بیان کرد: استکبار جهانی درصدد ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه ایران اسلامی است، لذا با اتحاد و‌ایمان بالای امت مسلمان ایران هیچ گاه ترفنده‌های شوم دشمنان عملی نخواهد شد.

ایشان گفت: آرامش و آسایش و پیشرفت امروز کشور را مدیون شهدا هستیم و همه ما باید قدر‌دان این ملت با اقتدار و همیشه در صحنه باشیم.

وی افزود: سردار سلیمانی در خط مقدم جهاد و مقاومت به عنوان پرچم دار عزت اسلام و ایران، رمز‌ایستادگی و وفاداری را به همگان آموخت.

مجتبی کاکایی تأکید کرد: بدون تردید راه سترگ ایثار و مقاومت این مبارز خستگی ناپذیر و سلحشور در نیرو‌های مقاومت اسلامی ادامه خواهد یافت و سبب وحدت بیشتر امت و ملت اسلام برای مبارزه با اسکتبار، جنایتکاران و نظام سلطه خواهد شد.

در ادامه معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری سرپل ذهاب خسرو تمری ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تأکید بر برگزاری برنامه‌ها در شهرستان گفت: شهدا اسوه‌های‌ایمان، ایثار و ازخودگذشتگی هستند که در راه پاسداشت از ارزش‌های الهی، اسلامی و انقلابی و برای حفظ استقلال، آزادی و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی کردند و اقتدار و افتخار را برای دولت و ملت شریف ایران رقم زدند.

وی افزود: به یقین بزرگداشت یاد و خاطره شهدا تکلیفی است بر همه ما، برای احیاء ارزش‌های والا و مقدسی که مورد تأکید امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده و می‌باشد و گرامیداشت این الگوهای معرفت، رشادت و سعادت کمترین رسالت ما در برابر آن اسوه‌های ایثار و مجاهدت است.

ایشان بیان کرد: شهدا مظهر اقتدار معنوی و عزت و پیشرفت در کشور هستند، لذا باید در همه روز‌های سال، یاد شهدا با برگزاری یادواره و دیکر برنامه‌ها مورد تجلیل قرار بگیرند و باید همواره در مسیر آن‌ها حرکت کرد.

عملیات غرورانگیز و پیروزمند کربلای ۵ در بامداد ۱۹ دی ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه و شرق بصره با رمز یا زهرا (س) توسط رزمندگان اسلام صورت گرفت و شکست سنگینی به رژیم بعث عراق وارد کرد.

سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت در دوران هشت سال دفاع مقدس ۸۵۰ شهید، ۱۶۳ آزاده و ۸۴۰ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی كرده است.