پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 237828 ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۱

چرا برگه رأی ۲ انتخابات تجمیع شد؟

بازی دراز 1404:وزیر کشور گفت: تجمیع تعرفه رأی ۲ انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای صرفه‌جویی در چاپ بوده است.

چرا برگه رأی ۲ انتخابات تجمیع شد؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی «مرصاد» و به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ احمد وحیدی درباره تجمیع تعرفه رای دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: تعرفه‌ها یکی نشده است بلکه در واقع این کار برای صرفه جویی در چاپ است. تعرفه رای از وسط دو تا می‌شود و هرکدام به صندوق خود انداخته می‌شود.

امسال برگه رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، تجمیع و در یک برگه ادغام شده است و رأی‌دهنده یک برگه تعرفه دریافت می‌کند که از وسط قابل جدا شدن است. انتهای تعرفه مربوط به انتخابات خبرگان و قسمت بالا مربوط به مجلس شورای اسلامی است.

همچنین دو صندوق در هر شعبه اخذ رای قرار می‌گیرد. صندوق درب قرمز مختص مجلس خبرگان و صندوق درب آبی مختص انتخابات مجلس است. اما نامزد مجلس باید در تعرفه مجلس و نامزد خبرگان در تعرفه خودش قرار بگیر

وزیر کشور در پاسخ به ین پرسش که اگر رای‌ها در صندوق اشتباهی انداخته شود، آرا باطل می‌شود؟ گفت: اگر معلوم باشد که رای اشتباه در صندوقی انداخته شده است، می‌توان آن رای را درست کرد.