پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 238085 ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۷

به‌مناسبت گرامیداشت دهه‌مبارک‌فجر:

محفل انس‌باقرآن در جوارحرم‌مطهراحمدبن‌اسحاق(ره) شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد

بازی دراز1404:به‌مناسبت گرامیداشت دهه‌مبارک‌فجر محفل انس‌باقرآن با حضور قاریان‌برجسته شهرستان سرپل‌ذهاب در جوارحرم مطهراحمدبن‌اسحاق(ره) برگزار شد.

محفل انس‌باقرآن در جوارحرم‌مطهراحمدبن‌اسحاق(ره) شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد

در این محفل‌نورانی رئیس اداره‌تبلیغات‌اسلامی شهرستان سرپل‌ذهاب حجت‌الاسلام حسن‌دوستیان ضمن درود برروح‌پرفتوح امام‌خمینی(ره) و شهدا و گرامیداشت چهل‌وپنجمین بهارانقلاب گفت: پیروزی‌انقلاب‌اسلامی و نهضت‌امام زمینه‌ساز فعالیت‌های‌قرآنی، آموزشی‌وفرهنگی شد.

وی افزود: به تعبیر رهبرمعظم‌انقلاب در عصر ما امام‌خمینی قیام‌قرآنی را عینیت بخشید به طوری که عمل به قرآن به عنوان بزرگ‌ترین موهبت در جامعه محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام‌دوستیان پیرامون حدیث شریف‌ثقلین گفت: پیامبراکرم(ص)در این حدیث می‌فرمایند: من از میان شما می‌روم و دو چیز گران‌بها را به امانت در میان شما می‌گذارم، یکی کتاب خداوند همانا قران‌عظیم‌الشان است و دیگری اهل‌بیت من است، تا زمانیکه به این دو تمسک بجویید گمراه نخواهید شد.

وی ادامه داد: قرآن محوروحدت جامعه‌مسلمانان و کتاب انتخاب مسیر زندگی انسان‌ها و هدایت بشری است. لذا علت ‌ماندگاری نظام جمهوری‌اسلامی با وجود توطئه‌های استکبارجهانی و تحریم و مشکلات، این است که پایه اولیه آن براساس موازین قرآن و دین‌اسلام بنا شده است.

گفتنی است، این محفل به همت اداره تبلیغات‌اسلامی، حوزه بسیج شهری‌امام‌رضا(ع) و مرکز افق‌حرم‌احمدبن‌اسحاق(ره) برگزار شد.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.