پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 238153 ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳

جانشین‌ فرمانده سپاه ناحیه سرپل‌ذهاب خبر داد:

اعزام سومین گروه ازدانش‌آموزان پسر سرپل‌ذهابی به اردوی راهیان‌نور غرب کشور

بازی دراز 1404:جانشین فرمانده سپاه ناحیه‌سرپل‌ذهاب از اعزام سومین‌گروه ازدانش‌آموزان پسر سرپل‌ذهابی به اردوی‌راهیان‌نور غرب‌کشورخبر داد.

اعزام سومین گروه ازدانش‌آموزان پسر سرپل‌ذهابی به اردوی راهیان‌نور غرب کشور

سرهنگ مرزبان نوری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری‌تحلیلی «بازی‌دراز» از اعزام ۱۳۳ دانش‌آموز پسرسرپل‌ذهابی در مرحله سوم به اردوهای راهیان‌نور به مناسب چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی‌انقلاب‌اسلامی به یادمان‌های شهدای‌غرب‌کشور خبر داد.

وی با بیان اینکه این‌اردوی معنوی یک‌روزه خواهد بود، گفت: دانش‌آموزان از یادمان بازی‌دراز یادمان شهیدشیرودی در سرپل‌ذهاب، یادمان مطلع‌الفجر تنگه‌حاجیان در گیلانغرب و شهدای‌گمنام در قصرشیرین بازدید خواهند کرد.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه سرپل‌ذهاب هدف از برگزاری اردوهای راهیان‌نور دانش‌آموزی، آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ غنی و ارزشمند دفاع‌مقدس، نهادینه‌کردن تفکر و فرهنگ‌بسیجی، تجدیدبیعت باشهدا و آرمان‌های انقلاب عنوان کرد.

وی با اشاره به سخنان رهبرمعظم‌انقلاب اظهار کرد: طبق فرمایش مقام‌معظم‌رهبری، راهیان‌نور یک حرکت‌معنوی و پربرکت است از این رو دانش‌آموزان در این اردوهای با برکت شرکت می‌کنند تا در مناطقی که جای پای شهدا و مقدس به خون شهداست حضور پیدا کرده و با رشادت و ایثار و شهامت رزمندگان دوران دفاع‌مقدس آشنا شوند.

وی در پایان اشاره کرد: مناطق‌عملیاتی و یادمان‌های غرب‌کشور در طول هشت‌سال‌دفاع‌مقدس شاهد مجاهدت‌ها و فداکاری‌های ملت‌ایران بوده است و آن دوره آزمایش بزرگی برای مردم استان‌کرمانشاه و به‌ویژه شهرستان سرپل‌ذهاب در دفاع از کیان‌اسلامی بود.

لازم به ذکر است صبح‌امروز بدرقه دانش‌آموزان کاروان راهیان‌نور با حضور امام‌جمعه، فرماندار ، جانشین فرماندهی سپاه ، مدیرآموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولان سرپل‌ذهاب انجام گرفت.

سرپل‌ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.