پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 238621 ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۴

تجلیل از برگزیدگان دوزادهمین‌دوره مسابقات بین‌المللی‌پاما در شهرستان سرپل‌ذهاب

بازی دراز 1404:با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین و مدیر مؤسسه کودکان‌هوشمند و محاسبات‌ذهنی‌چرتکه شهرستان سرپل‌ذهاب از برگزیدگان دوزادهمین دوره مسابقات بین‌المللی پاما در این شهرستان تجلیل به‌عمل آمد.

تجلیل از برگزیدگان دوزادهمین‌دوره مسابقات بین‌المللی‌پاما در شهرستان سرپل‌ذهاب

مدیر مؤسسه کودکان‌هوشمند و محاسبات‌ذهنی‌چرتکه شهرستان سرپل‌ذهاب مرضیه ایده‌پور در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری‌تحلیلی بازی‌دراز گفت: مسابقات‌پاما یا محاسبات ذهنی با چرتکه در سطح کشوری برگزار شد و کودکان سرپل‌ذهابی که در سطح شهرستانی و کشوری مقام برتر کسب کردند و امروز طی مراسمی مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی هدف از برگزاری این مسابقات پرورش ذهن و توسعه عملکردهای نیمکره‌های مغز عنوان کرد و گفت: شرکت در این مسابقات سبب شده است تا کودکان بسیاری آموزش‌های نوین را فراگیرند و اعتماد به نفس، حافظه و دیگر عملکردهای خود را تقویت کنند.

وی اشاره کرد: مؤسسه چرتکه سرپل‌ذهاب دارای یک هزار و ۲۴۷ نفر فرآگیر است و از این مجموع، ۱۱۲ نفر در سنین مختلف در دوازدهمین دوره از این مسابقات توانستند مقام کسب کنند و مورد تجلیل قرار گیرند.

ایشان در ادامه به مزایای استفاده از روش محاسبات‌ذهنی با کمک چرتکه اشاره کرد و گفت: این مسابقات از کشورهای آسیای‌شرقی الهام شده است که فراگیری این روش آموزشی و شرکت در مسابقات پاما ، مزایای فراوانی دارد که عبارت‌اند از بهبود درک مفاهیم ریاضی، مهارت‌های محاسباتی را بهتر و سریع‌تر می‌کند، افزایش توانایی حل‌مسئله، توجه بیشتر به دستورالعمل‌ها، افزایش اشتیاق گوش دادن، بهبود حافظه، بهبود واکنش مغزی، افزایش مهارت‌های ذهنی و افزایش اطمینان و اعتماد به نفس است.