پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 238675 ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۸

۲هزارنهال در محل اردوگاه‌سرابگرم سرپل‌ذهاب کاشته می‌شود

بازی دراز 1404:در راستای طرح «کاشت یک‌میلیارددرخت» به صورت نمادین تعدادی نهال در محل اردوگاه سرابگرم با حضور فرماندار سرپل‌ذهاب و جمعی از مسئولان به همت اداره آموزش‌وپرورش این شهرستان کاشته شد.

۲هزارنهال در محل اردوگاه‌سرابگرم سرپل‌ذهاب کاشته می‌شود

غلامرضا بلنداقبال رئیس آموزش‌وپرورش سرپل‌ذهاب در حاشیه این برنامه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری‌تحلیلی بازی‌دراز گفت: در راستای طرح «کاشت یک‌میلیارددرخت» انجام کاشت ۲ هزار اصله‌نهال مثمر در محل اردوگاه سراب‌گرم آغاز شده و تا اواخر نوروز به پایان می‌رسد.

وی یادآور شد که مقام معظم‌رهبری در سخنانی علت کاشت سه‌نهال را شعار امسال روز درختکاری با عنوان «هر ایرانی سه‌نهال» عنوان کردند و گفتند: اگر براساس شعار انتخاب شده، هر ایرانی سالانه سه‌نهال بکارد، برنامه دولت برای کاشت یک‌میلیاردنهال از سال ۱۴۰۲ آغاز و در طول چهارسال محقق خواهد شد.

ایشان حفظ محیط‌زیست را یکی از امتیازات برجسته قانون اساسی کشور برشمردند و تأکید کردند: هیچ‌کس نباید این قانون را نقض کند.

رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان گفت: مراتع و جنگل‌های ما، ذخائر عظیم حیاتی ما هستند. از جنگل باید کشور بهره ببرد. جنگل واقعاً یک منبع‌حیاتیِ بزرگ و تجدیدپذیر است. اگر چنانچه عاقلانه و درست از مرتع و جنگل استفاده بشود، هیچ وقت تمام نمی‌شود و میراث ماندگاری برای نسل‌های آینده است.

سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از 90 هزار تن جمعیت و برخورداری از 48 کیلومتر نوار مرزی با عراق، بیش از 88 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی جنگل و مرتع دارد.