پربازدیدترین ها

کد خبر: 238715 ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵

کشف و ضبط بیش از یکصد قطعه ماهی از متخلفین صید غیر مجاز ماهی در سرپل ذهاب

بازی دراز ۱۴۰۴ : به همت محیطبانان و مامورین اجرایی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب بیش از صد قطعه ماهی از متخلفین صید غیر مجاز کشف و ضبط گردید.

کشف و ضبط بیش از یکصد قطعه ماهی از متخلفین صید غیر مجاز ماهی  در سرپل ذهاب

کیانوش احسانی پور رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب با اعلام این خبر گفت: در جریان پایش و کنترل زیستگاه ها و منابع آبی تحت مدیریت این شهرستان در ایام نوروز، محیطبانان یگان حفاظت این اداره با عده ای متخلف که با استفاده از موتور برق اقدام به صید غیرمجاز ماهی کرده بودند برخورد کردند.  

وی افزود: متخلفان با مشاهده ماموران از محل متواري شدند اما با توجه به شماره پلاک خودرو ها به زودی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.  وي اضافه كرد: از اين متخلفان  بیش از ۱۰۰ قطعه ماهي رودخانه اي و ادوات صيد غيرمجاز كشف و ضبط گردید.  

احسانی پور گفت : صید غیرمجاز ماهی در رودخانه با استفاده از جریان برق یک رفتار زیست محیطی ناهنجار است که توسط عدهای افراد سودجو انجام میگیرد و باعث آسیب شدید به اکوسیستم طبیعی رودخانه و از بین رفتن آبزیان داخل آب می شود. 

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب اضافه کرد: باتوجه به آماده باش کامل نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان در ایام نوروز، گشت و کنترل مناطق تحت مدیریت در سطح استان تشدید شده و با متخلفین محیط زیست بدون هیچگونه اغماضی برخورد خواهد شد