پربازدیدترین ها

کد خبر: 238718 ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶

رئیس اداره محیط زیست سرپلذهاب خبر داد:

گشت و پایش موتوری محیطبانان سرپل ذهاب در پناهگاه حیات وحش قراویز در ایام نوروز

بازی دراز ۱۴۰۴ : رئیس اداره محیط زیست سرپلذهاب از گشت و پایش موتوری محیطبانان سرپل ذهاب در پناهگاه حیات وحش قراویز در ایام نوروز خبر داد.

گشت و پایش موتوری محیطبانان سرپل ذهاب در پناهگاه حیات وحش قراویز در ایام نوروز

کیانوش احسانی پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز از گشت و پایش موتوری محیطبانان شهرستان سرپل ذهاب همانند دیگر محیطبانان استان درایام نوروزی خبر داد.

   وی افزود: گشت و پایش ویژه نوروزی توسط محیط بانان شهرستان سرپل ذهاب در پناهگاه حیات وحش قراویز و سایر حوزه های استحفاظی بصورت مستمر و مداوم صورت می‌گیرد و بر مبنای برنامه ریزی قبلی کلیه گشت های مناطق بطور شبانه روزی فعال بوده و در صورت رؤیت هرگونه تخلف، با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. 

  وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بهار، فصل زاد و ولد حیات‌وحش آغاز می‌شود، از شهروندان خواستاریم از نزدیک شدن و دست زدن به نوزادان حیات‌وحش به جد پرهیز کنند.   

رئیس اداره محیط زیست شهرستان اشاره کرد: دشت قراویز شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه تنها زیستگاه آهوی ایرانی در غرب کشور و مهمترین زیستگاه این گونه در کشور به شمار می رود این روزها از شرایط خوبی برخوردار بوده و شاهد جست و خیز این زیبایان گریزپا در این منطقه است، شرایط مناسب زیستی که موجب شده تا هر سال به تعداد آنها افزوده شود.   

همچنین ارتفاعات قراویز از مناطق غربی استان کرمانشاه است که محدوده‌ای با وسعت سه هزار و ۸۰۰ هکتار داشته و مهمترین زیستگاه ویژه آهوی ایرانی است.  

  احسانی پور در پایان از همه شهروندان درخواست کرد، در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکار و صید در سطح شهرستان، مراتب را به تلفن 42222600و 42221773 اعلام نمایند.