پربازدیدترین ها

کد خبر: 238719 ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶

رئیس اداره هواشناسی سرپلذهاب:

ثبت بیش از ۲۲ میلیمتر باران در جو شهرستان/دمای هوای سرپلذهاب به ۱۱ درجه سلسیوس رسید

بازی دراز ۱۴۰۴ : رئیس اداره هواشناسی سرپلذهاب از ثبت بیش از ۲۲ میلیمتر باران در جو شهرستان خبر داد و گفت: دمای هوای سرپلذهاب به ۱۱ درجه سلسیوس رسید.

ثبت بیش از ۲۲ میلیمتر باران در جو شهرستان/دمای هوای سرپلذهاب به ۱۱ درجه سلسیوس رسید

الماس قاسمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز از ورود موج بارندگی به جو شهرستان خبر داد و گفت طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ و ۸ دهم میلیمتر باران به ثبت رسیده است.   وی دمای کنونی شهرستان ۱۱ درجه سلسیوس و رطوبت موجود در هوا ۹۵ درصد اعلام کرد.   

وی به چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده اشاره کرد و گفت: سامانه‌ای بارشی تا عصر امروز (دوشنبه) جو منطقه را تحت تاثیر گرفته ضمن افزایش نسبی دمای شبانه و کاهش دمای روزانه، در بعضی ساعات سبب بارندگی همراه با وزش باد، رعدوبرق و احتمالاً رگبار پراکنده تگرگ در سطح استان می‌شود.  

  بارش که از عصر امروز تا بامداد فردا، در نیمه غربی و برخی نواحی شرقی، از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود؛ بخصوص در مناطق مذکور، سبب آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب خواهد شد.    شایان ذکر است؛ احتمال این که وزش باد حاصل از این سامانه، گاهی اوقات هوا را بخصوص در مناطق مرزی غبارآلود نماید؛ چندان دور از انتظار نمی باشد.  

 در روز سه شنبه، به استثنای در برخی نقاط مه صبحگاهی، رشد ابر و گاهی اوقات وزش باد، پدیده قابل ملاحظه‌ای برای جو استان پیش بینی نمی شود.

   در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، علاوه بر افزایش ابر، ممکن است در بعضی ساعات شاهد رگبارهای موقت و پراکنده باران، بویژه در مناطق شمالی استان باشیم.    

در روز جمعه نیز، جوی نسبتاً آرام و بدون بارش در سطح استان حاکم خواهد شد. همچنین، از ظهر سه شنبه تا پایان هفته، متوسط دمای هوا در غالب نقاط، به آرامی افزایش می‌یابد.