پربازدیدترین ها

کد خبر: 238721 ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷

شورای شهر سرپلذهاب خبر داد:

پای کار آمدن شهرداری سرپلذهاب با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان برای حل مشکلات و مسائل عمرانی شهر در سال جدید

بازی دراز ۱۴۰۴ : شورای شهر سرپلذهاب گفت: شهرداری سرپلذهاب با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان درسال جدید در برطرف نمودن مشکلات و مسائل عمرانی شهر کمر همت بسته است و پای کار است.

پای کار آمدن شهرداری سرپلذهاب با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان برای حل مشکلات و مسائل عمرانی شهر در سال جدید

قباد کریمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز گفت: در ایام نوروز شهرستان سرپل ذهاب به واسطه پتانسیل‌ها و ظرفیت های که در حوزه اماکن تاریخی، میراث فرهنگی و منابع بکر و دست نخورده ای که دارد، از اقصی نگاه کشور پذیرای میهمانان و گردشگران است.   

وی افزود: نحوه برخورد ما شهروندان سرپلذهابی در مُعرفی تفرجگاه ها، میراث فرهنگی و ... بی تاثیر نخواهد بود.   

وی عنوان‌کرد: در ابتدای کارشهرداری در سال جدید، برنامه فرهنگی هنری جُنگ شادی با حضور هنرمندان و مجریان توانای شهر در پارک ورودی شهر در دستور کار قرار گرفت و از استقبال خوبی برخودار شد.   

وی یادآور شد: اقدامات شهرداری در طی سال گذشته بعنوان میراث دار، در راستای ساماندهی نیروی مازاد شهرداری و بحث ویرانی و مخرب ناشی از زلزله سال ۹۶ بود. 

  وی با بیان اینکه مسائل عمرانی و زیرساخت های شهر در اولویت قرار داد، گفت: شهرداری، علارغم تنگناها و محدودیت های مالی که دارد از نظر مردم نمود آنچنانی نداشت اما ۵۰۰ میلیارد ریال در حوزه عمرانی آسفالت، جدول کشی،موزایک عابرپیاده هزینه کرده است.   

وی اشاره کرد: سفره خانه سنتی که در سنوات گذشته سنگ‌بنای آن گذاشته شده و تقریبا رها شده و به آثار باستانی تبدیل شده، در ادامه ساخت آن حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی صورت گرفته است.

   همچنین احداث زائر سرای در پارک ورودی شهر با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد ، پیمانکاران مشغول کار هستند و تا ۴ ماه آینده این پروژه به بهره برداری خواهد رسید. 

  قباد کریمی یادآور شد: انتخابات گذشته یک رویداد تاریخی برای مردم و مسئولین بود که با مشارکت حداکثری محقق شد و مردم شهرستان پای نظام و انقلاب ایستادند و مردم منتخب خود را روانه مجلس نمودند.

   وی بیان کرد: با توجه به مسائل عمرانی شهرستان، بیشترین بودجه ۱۴۰۳ براساس این مسائل برنامه ریزی شده و حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

   وی گفت: اخیرا با پیگیری های انجام شده مصوبه ای با اعتبار ۵ میلیارد تومان تصویب شده و محله های میراث فرهنگی، ۵۰ هکتاری و پشت شاه عباسی از نعمت آسفالت برخودار خواهند شد.   

وی تصریح کرد: برخی از ماشین آلات فرسوده شهرداری که مدتهاست مستهلک و از رده خارج هستند، با تصمیم شورای اسلامی بخشی از آن به مزایده و  فروش گذاشته شود، تا در سال جدید با همکاری و همیاری شهرداری و شورای شهر اقدامات خوبی انجام گردد.  

 وی در پایان اشاره کرد: سنگ‌شکن و کارخانه آسفالت تراز منفی دارد و لازم است در سال جدید چاره اندیشی شود.   

 سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.