پربازدیدترین ها

کد خبر: 238727 ۱۶:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰

امام جمعه سرپل ذهاب ؛

احیای شب های قدر و تسبیح و استغفار و صدقه دادن باعث سعادت و قرب الهی می شود / تقوا ، زهد و بصیرت سه مولفه اساسی ساحتهای فردی و اجتماعی در نهج البلاغه است

بازی دراز ۱۴۰۴ : امام جمعه سرپل‌ذهاب گفت : احیای شب‌های قدر ،صدقه دادن ، تسبیح گفتن ، نماز خواندن و استغفار و ترجمه بر مساکین در شب‌های قدر باعث تقرب الهی ، رسیدن به بهشت و رحمت الهی ، نجات از آتش جهنم و جواز عبور از پل صراط می شود .

احیای شب های قدر و تسبیح  و استغفار و صدقه دادن باعث سعادت و قرب الهی می شود / تقوا ، زهد و بصیرت سه مولفه اساسی ساحتهای فردی و اجتماعی در نهج البلاغه است

حجت الاسلام ساداتی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهارداشت : شب های قدر فضیلت بسیار زیادی دارد و احیا و شب زنده داری و عبادت خداوند در این شب بسیار توصیه شده است . 

وی افزود : در روایتی از پیامبر اسلام آمده است که حضرت موسی علیه السلام از خداوند مقام قربت، رحمت ، جواز عبور از صراط ، بهشت و نعمتهای آن ،نجات از آتش دوزخ و رضای الهی را خواست که خداوند آنرا در شب زنده داری ، ترحم بر مساکین ، صدقه دادن ، تسبیح گفتن ، استغفار کردن و خواند دورکعت نماز در شب قدر دانسته است .   

ایشان در ادامه با اشاره به روز نهج البلاغه اذعان داشت : در نهج البلاغه سه مولفه اساسی برای ساخته‌ای فردی و اجتماعی وجود دارد که آن سه مولفه تقوا ، زهد و بصیرت می باشد .

 خطیب جمعه شهرستان افزود : در فرهنگ نهج البلاغه تقوا به معنای مراقبت و رصد و احساس مسئولیت و تعهد نسبت به خود خانواده و جامعه ، زهد به معنای تنظیم رابطه فرد و جامعه با دنیا در جهت تامین قلب سلیم و حیات سالم دنیوی و ابدی و بصیرت به معنای زمان شناسی ،دشمن شناسی و تکلیف شناسی ولایت مدارانه است . 

وی خاطرنشان کرد : اگر جامعه نبوی (ص)  با تربیت‌های علوی (ع) به تقوای اجتماعی ، زهد اجتماعی و بصیرت عمومی دست می‌یافت و بشریت امروز درگیر ابتلائات متعدد نبود ، تمام مسائل بشری به همین نقطه کانونی می‌رسد که جامعه و تاریخ نتوانست خود را از کلاس نبوی به کلاس علوی برساند. 

 ساداتی در ادامه با اشاره به روز جمهوری اسلامی اظهارداشت : مردم در ۱۲ فروردین با حضور خود در پای صندوقهای رای ۹۸/۲ درصد به نظام جمهوری اسلامی رای دادند و آنرا تثبیت نمودند . 

وی ادامه داد : امروز هیچ مکتبی در دنیا نمی تواند پاسخگوی نیازهای فردی و اجتماعی بشریت باشد مگر در مکتب اسلام و قرآن ، خداوند به این مردم برکت و عزت می دهد که قاطبه آنها پای نظام و انقلاب ایستاده اند .

 امام جمعه شهرستان تصریح کرد : ۱۳ فروردین امسال سالروز شهادت امیرالمومنین (ع) و روز طبیعت باهم تقارن یافته است و از مردم انتظار است که حرمت ماه رمضان و شهادت امیرالمومنین (ع) در این روز حفظ نمایند .

 ایشان با اشاره به برنامه های اخیر در خصوص برگزاری جشنهای نوروزی اذعان داشت : در جمهوری اسلامی کسی با شادی و جشن مردم مخالفت ندارد ولی بهره برداری و سوءاستفاده گروهک های منحله و جدایی طلب از این مراسمات و یا کشف حجاب و تبلیغ بی حجابی در این مراسمات قابل قبول نیست و باید با آن برخورد شود اما جشن و شادی مردم می تواند برگزار شود . 

ساداتی خاطر نشان کرد : امروز جامعه اسلامی باید متوجه زجر و سختی مسلمانان در نوار غزه و جنایتهای رژیم کودک کش صهیونیستی در فلسطین باشد نه اینکه تمام هم و غم عده ای برگزاری یک مراسم جشن باشد در حالیکه برادران و خواهران مسلمان ما در غزه گرسنه و در زیر بمباران وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار دارند . 

 وی در پایان افزود : در آغاز سال یک تورم سازمان یافته در بازار ایجاد می شود که باعث سختی معیشت مردم می شود لذا کسانی که در نظارت بر بازار مسئولیت دارند بصورت قاطعانه اقدام کنند و با کسانی که بعلت سال جدید اجناس و کالای خود را با افزایش قیمت به مردم عرضه می کنند برخورد نمایند .