پربازدیدترین ها

سرویس: سیاسی کد خبر: 238744 ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

جلسه کمیته‌فرهنگی ستاد گرامیداشت عملیات غرورآفرین بازی‌دراز در سرپل‌ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه کمیته‌فرهنگی ستاد گرامیداشت عملیات غرورآفرین بازی‌دراز در سرپل‌ذهاب با حضور مسئولین این شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

جلسه کمیته‌فرهنگی ستاد گرامیداشت عملیات غرورآفرین بازی‌دراز در سرپل‌ذهاب برگزار شد

خسرو تمری معاون سیاسی‌اجتماعی فرمانداری سرپل‌ذهاب در حاشیه برگزاری این جلسه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری‌تحلیلی بازی‌دراز در سرپل‌ذهاب گفت: در این جلسه برنامه‌های ویژه‌ای توسط اعضای کمیته فرهنگی‌هنری و دستگاه‌های متولی برای هرچه باشکوه برگزار شدن مراسم گرامیداشت شهدای بازی‌دراز  تدارک دیده شد.

وی افزود: در حوزه دانش‌آموزی تهیه روزنامه‌دیواری با موضوع شهدای بازی‌دراز و دیگر شهدای شهرستان در عملیات غرورآفرین بازی‌دراز به همت آموزش‌وپرورش در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: ایستگاه ویژه ثبت خاطرات شهدا در روز عملیات بازی‌دراز توسط اتحادیه‌های دانش‌آموزی شهرستان برنامه‌ریزی شده است.

خسرو تمری گفت: فراخوان جشنواره شعر بازی‌دراز با همکاری بنیادشهید، شهرداری و شورای‌اسلامی شهر، اداره کتابخانه‌ها، بسیج هنرمندان و دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان بزودی روزنمایی شود.

وی در ادامه، برگزاری نمایشگاه‌های‌عکس،خوشنویسی و زنده‌نویسی، تئاترخیابانی و نصب تبلیغات محیطی و معرفی کتاب و نشست‌های‌کتابخوانی با موضوع بازی‌دراز و نمایشگاه‌های‌نقاشی با موضوع شهدای بازی‌دراز، ایستگاه‌های‌صلواتی از جمله برنامه‌ها مصوب شده بود که توسط دستگاه‌های متولی انجام می‌گیرد.

معاون سیاسی‌اجتماعی فرمانداری سرپل‌ذهاب گفت: حمایت شهرداری و شورای اسلامی‌شهر سرپل‌ذهاب برای چاپ‌کتاب زندگینامه ۱۳ شهید بازی‌دراز و رزمندگان آن دوران، از دیگر مصوبه‌های این جلسه بود که  شورای‌اسلامی و شهرداری متقبل شدند از این اقدام حمایت کنند.

وی در پایان یادآور شد: عملیات بازی‌دراز نمادمقاومت و حماسه آفرینی‌ها و رشادت و سلحشوری‌های رزمندگان دلاور اسلام برای دفاع از مرزهای غیرت و شرف کشورمان است که از یکم تا دهم اردیبهشت سال ۱۳۶۰ منجر به آزادسازی ارتفاعات بازی‌دراز از چنگال نیروهای متخاصم بعثی شد.

سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از ۹۰ هزارنفر جمعیت در هشت سال جنگ تحمیلی بارها مورد حمله‌هوایی، گلوله‌باران و موشک‌باران ارتش بعث قرار گرفت و در این مدت ۸۵۶ شهید، یک هزار و ۴۰۰ جانباز و ۱۱۲ آزاده سرافراز تقدیم نظام‌اسلامی کرده است.