پربازدیدترین ها

سرویس: اجتماعی کد خبر: 238757 ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست سرپل‌ذهاب خبر داد:

بازگشت دو بهله پرنده شکاری دلیجه به دامن‌طبیعت شهرستان سرپل‌ذهاب

بازی دراز 1404: رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان سرپل‌ذهاب از تیمار و رهاسازی دو بهله پرنده‌شکاری دلیجه و بازگشت آن‌ها به طبیعت توسط همیار محیط‌زیست در این شهرستان خبر داد.

بازگشت دو بهله پرنده شکاری دلیجه به دامن‌طبیعت شهرستان سرپل‌ذهاب

کیانوش احسانی‌پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری‌تحلیلی بازی‌دراز گفت: دوبهله پرنده شکاری دلیجه، پس از مدتی تیمار و اطمینان از سلامتی کامل آن‌ها توسط همیار محیط‌زیست و محیطبانان در طبیعت شهرستان سرپل‌ذهاب رهاسازی شدند.  

وی اظهار داشت: پس از تحویل پرندگان به اداره حفاظت محیط‌زیست و اطمینان از سلامتی کامل آن‌ها و توانایی پرواز این دو پرنده در طبیعت این شهرستان رهاسازی شدند.  

وی بیان داشت: دلیجه در زمره پرنده‌های شکاری و کمیاب از خانواده بازها و راسته شاهین سانان است که قادر است قبل از یورش به سمت طعمه چند ثانیه در آسمان کاملا ثابت باقی بماند.

وی گفت: برای حفظ و حراست بیشتر از این گونه‌های با ارزش اقدامات حفاظتی خاصی در مدت زمان حضور پرندگان در زیستگاه‌های منطقه صورت می‌گیرد که از جمله برگزاری گشت‌های کنترلی و حفاظتی روزانه در قالب سه تا چهار تیم گشتی در مناطق حساس و مستعد صید و زنده‌گیری پرندگان شکاری و تجهیز محیط‌بانی‌ها و پاسگاه‌ محیط‌زیست به ادوات و وسایل نوین موتوری از قبیل موتورسیکلت‌های پرقدرت و نو است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرپل‌ذهاب ضمن تقدیر و تشکر از این همیار و دوستدار حیات وحش، از هموطنان عزیز درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه با شماره تلفن ۱۵۴۰ اطلاع رسانی نمایند.