پربازدیدترین ها

کد خبر: 239332 ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲

در سرپل‌ذهاب صورت گرفت :

برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر در شهرستان

بازی دراز ۱۴۰۴ : جشن میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر همزمان با آغاز دهه کرامت به همت کانون خدمت رضوی و هیئت امناء مسجد جامع شهرستان برگزار گردید .

برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر در شهرستان

جشن میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر همزمان با آغاز دهه کرامت به همت کانون خدمت رضوی و هیئت امناء مسجد جامع شهرستان و با حضور امام جمعه ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و جمعی از محبین اهل بیت در شهرستان برگزار گردید . 

امام جمعه سرپل‌ذهاب در این مراسم ضمن تبریک میلاد کریمه اهل بیت و روز دختر اظهارداشت : حضرت معصومه (س) دارای جایگاه والایی در بین ائمه اطهار علیهم السلام است بطوریکه در روایتی از امام جواد علیه السلام است که هرکس حضرت معصومه (س) را در قم زیارت کند بهشت بر او واجب می شود .

   حجت الاسلام ساداتی افزود : دهه کرامت از میلاد حضرت معصومه (س) تا میلاد بابرکت امام رضا(ع) به نام دهه کرامت ناگذاری شده است و لازم است که برنامه های مناسب این ایام در شهرستان برنامه ریزی وبرگزارشود .

 ایشان در ادامه با اشاره به جایگاه زن در دین مبین اسلام اذعان داشت : زن در دین اسلام جایگاه والایی دارد و هرگز نگاه دین اسلام به زن نگاهی جنسیتی و بعنوان کالای مصرفی نبوده است این در حالیست که در غرب و آمریکا که این همه سنگ زن ایرانی را به سینه می زنند و از رعایت نشدن حقوق زنان ایرانی سخن می گویند از زنان فقط بعنوان یک کالای مصرفی که امیال و غریزه جنسی آنها را پاسخ می دهد استفاده می کنند .

 امام جمعه شهرستان ادامه داد : زنان در ایران در احترام کامل در موقعیتهای اجتماعی مختلف حضور پیدا می کنند و با رعایت حجاب و عفاف از گوهر درونی خود محافظت کرده و مورد تکریم و احترام قرار می گیرند اما در غرب براساس آماری که خود آنها اعلام کرده اند بیش از نیمی از زنان در غرب مورد تجاوز قرار گرفته اند و غرب برای زنان تبدیل به جنهم شده است ‌. 

وی در پایان افزود :فرهنگ انقلاب کشور امروز مورد تهاجم فرهنگی شدید دشمنان قرار دارد که نوک تیز آن دختران و زنان ما را هدف گرفته است و لذا ما برای تربیت فرزندان خصوصا دختران خود نیازمند الگوی تعالی دختران هستیم که لازم است متولیان امر در این زمینه تلاش کنند .

  در این مراسم برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار و در پایان با قید قرعه به تعدادی از حاضرین در مراسم جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید .