پربازدیدترین ها

کد خبر: 239352 ۲۰:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

رئیس منابع طبیعی سرپل‌ذهاب خبرداد ؛

آتش به جان مراتع شهرستان افتاد / طعمه حریق شدن بیش از ۳هکتار از منابع طبیعی شهرستان

بازی دراز ۱۴۰۴ : رئیس منابع طبیعی سرپل‌ذهاب گفت : با فرارسیدن فصل گرما آتش به جان مراتع شهرستان افتاده و امروز بیش از ۳هکتار از منابع طبیعی شهرستان طعمه حریق شد.

آتش به جان مراتع شهرستان افتاد / طعمه حریق شدن بیش از ۳هکتار از منابع طبیعی شهرستان

مهندس رضایی در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت : با فرارسیدن فصل گرما آتش به جان مراتع شهرستان افتاده و صبح امروز بیش از ۳هکتار از مراتع و منابع طبیعی در بخش دشت ذهاب شهرستان طعمه حریق شد .  وی افزود :  این آتش سوزی  در ۲ نقطه از منابع طبیعی واقع در منطقه تو خشکه سرقلعه و امام عباس جگیران در بخش دشت ذهاب شهرستان اتفاق افتاد . 

 ایشان با بیان اینکه حضور به موقع مردم و نیروهای ستاد مدیریت بحران باعث مهار آتش شد اذعان داشت : با اعلام آتش سوزی از سوی مردم منطقه بلافاصله نیروهای ستاد مدیریت بحران شهرستان و مردم بومی منطقه و نیروهای ارتشی در محل حاضر شده و توانستند با تلاش چند ساعته خود آتش را مهار کرده و از سرایت آن به بخشهای دیگر خصوصا به مزارع دیم گندم منطقه جلوگیری کنند .  

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تصریح کرد :  مردم بومی ، دوستداران و فعالان محیط زیست و نیروهای نظامی در مهار این آتش سوزی نقش مهمی داشتند که لازم است از زحمات این عزیزان در کنار نیروهای ستاد مدیریت بحران شهرستان تقدیر و تشکر کنم . 

 وی در پایان افزود : باتوجه به فرارسیدن فصل گرما و خشک شدن پوشش گیاهی مراتع تهدید آتش سوزی و از بین رفتن پوشش جنگلی و حیات وحش و حتی آتش سوزی مزارع گندم که در مجاورت مراتع هستند وجود دارد که لازم است مردم در مراجعه به طبیعت نهایت دقت را داشته و از روشن کردن آتش و رها کردن آن خودداری نمایند تا از ایجاد اینگونه حوادث در شهرستان پیشگیری شود .