پربازدیدترین ها

سرویس: اقتصادی کد خبر: 239368 ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

فرماندار سرپل‌ذهاب خبر داد:

بررسی مسائل و مشکلات پروژه‌های نیمه‌کاره در شهرستان و تخصیص اعتبارات لازم در سال‌جاری

بازی دراز 1404:فرماندار سرپل‌ذهاب از بررسی مسائل و مشکلات پروژه‌های نیمه‌کاره در شهرستان و تخصیص اعتبارات لازم در سال‌جاری با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه خبر داد.

بررسی مسائل و مشکلات پروژه‌های نیمه‌کاره در شهرستان و تخصیص اعتبارات لازم در سال‌جاری

صدراله بابلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز گفت: در راستای افزایش اعتبارات عمرانی سال‌جاری و پروژه‌های در دست اقدام در شهرستان و پروژه‌های بعد از زلزله که تکمیل نشدند و درصد پیشرفت آنان بالاست، جلسه‌ای با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه برگزار شد.

وی افزود: مقرر شد برای پروژه‌های که تا هفته‌دولت و دهه‌فجر سال‌جاری در شهرستان به بهره برداری می رسند اعتباراتی اختصاص دهند.

 وی بیان داشت: با مدیران حوزه مدیرکل راه و شهرسازی، راهداری، آبفای استان، نهاد کتابخانه‌های استان، فنی و حرفه‌ای و سایر مدیران ارتباطات تلفنی برقرار شد و مقرر گردید لیست پروژه‌های که پیشرفت بالای دارند و تا هفته دولت و دهه‌فجر تکمیل د به بهره‌براری می‌رسند اعلام گردد و اعتباراتی به آنان اختصاص دهند.

صدراله بابلی گفت: با تزریق این اعتبارات مشکلات در بخش آب، راه، مجتمع اداری، مراکز فرهنگی،کتابخانه‌ها، کانون پرورش فکری و حوزه فنی و حرفه‌ای حل و فصل خواهد شد.

وی یادآور شد: در جلسه شورای اداری به همه مدیران دستگاه‌های اجرایی سرپل‌ذهاب تأکید شده اطلاعات لازم پروژه‌ها در اسرع وقت در اختیار فرمانداری شهرستان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قرار دهند تا هر چه سریع‌تر شاهد به بهره‌برداری رسیدن این پروژه‌ها در سال جاری باشیم.

وی در پایان ، از تلاش‌های بی‌وقفه استاندار کرمانشاه برای تأمین اعتبارات استان و شهرستان‌ها بویژه مناطق زلزله زده تقدیر کرد.

گفتنی است، زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل‌ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.  

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.