پربازدیدترین ها

سرویس: سیاسی کد خبر: 239369 ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

در سرپل‌ذهاب صورت گرفت :

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان

بازی دراز1404:جلسه شورای اداری شهرستان سرپل‌ذهاب با حضور فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان

جلسه شورای اداری شهرستان سرپل‌ذهاب با حضور فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان با محوریت دوموضوع گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر و گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام (ره) در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

فرماندار سرپل‌ذهاب در این جلسه اظهارداشت : دو مناسبت مهم سوم خرداد و ۱۴ خرداد را پیش رو داریم که باید برنامه‌ریزی لازم برای بزرگداشت این دو واقعه مهم تاریخ انقلاب انجام گیرد .

صدراله بابلی افزود : در سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر مراسماتی همچون یادواره شهدا ، سرکشی از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر ، غبارروبی گلزار شهدا و برنامه‌های فرهنگی ورزشی و هنری را در شهرستان خواهیم داشت .

وی تصریح کرد : امام یک حقیقیت همیشه زنده تاریخ است و همه ما وظیفه داریم نظریات و شخصیت امام را برای جوانان تشریح کنیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد : جهت بزرگداشت ۱۴خرداد سالروز ارتحال امام بزرگوار هم برنامه‌های در شهرستان داریم و هم اینکه در ۱۳ خرداد ۲۰۰ نفر از عاشقان روح الله برای حضور در مرقد مطهر امام و شرکت در مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال امام به تهران اعزام خواهند شد که باید برنامه‌ریزی لازم برای این برنامه انجام گیرد .

ایشان در ادامه با اشاره به شعار سال اذعان داشت : تحقق شعار سال نیازمند توجه ، برنامه‌ریزی و تلاش دستگاه‌های دولتی است که هم کار تولید را تسهیل نمایند و هم زمینه مشارکت حداکثری مردم را با توجه به ظرفیت‌های شهرستان فراهم کنند  .

وی در ادامه گفت : یکی از موضوعات مهم بحث جوانی جمعیت است که کشور ما نیاز مهمی به جمعیت جوان دارد و باید در این مسیر تلاش شود .

بابلی خاطرنشان کرد : دستگاه‌های مرتبط بستر ساز ازدواج آسان باشند و بانک‌ها نیز پرداخت تسهیلات تشویقی ازدواج و فرزندآوری را تسهیل نمایند و در دریافت تضمین‌ها بر مردم سخت نگیرند .

فرماندار با تأکید بر نقش رسانه‌ها در این موضوع گفت : رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن فرهنگ جوانی جمعیت نقش مهمی دارند که لازم است تمام تلاش خود را در این زمینه بکار گیرند .

نماینده عالی دولت در شهرستان درادامه اظهارداشت : تنظیم بازار نیز یکی از موضوعات مهم در شهرستان است که باید کارگروه تنظیم بازار نظارت مستمری بر بازار داشته باشند .

ایشان ضمن تقدیر از بازاریان و کسبه باانصاف و قانونمند  افزود : اتحادیه‌ها و تعزیرات نیز بازرسی‌های خود را در بازار اعمال نموده و با تخلفات بصورت جدی و قاطعانه برخورد نمایند.

وی ادامه داد : مسئولین باید در بین مردم حضور یافته و دسترسی مردم به آن‌ها آسان و راحت باشد و خدمت به مردم را برای خود عبادت دانسته و در ارائه خدمات به کیفیت و کمیت آن توجه ویژه داشته باشند .

ستاد پیشگیری ، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران در این ایام که فصل گرما شروع شده و احتمال وقوع آتش‌سوزی وجود دارد آماده باش کامل داشته باشند و در صورت وقوع حادثه از مردم نیز استفاده کنند .

فرماندار شهرستان تصریح کرد : مسئولین ادارات درصد پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام و ساختمان‌های اداراتی که در حال بازسازی هستند را به فرمانداری و ادارات کل استانی خود ارسال نمایند و رقم ریالی مورد نیاز آنرا اعلام کنند و ادارات کل نیز آنرا به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اعلام نمایند که وضعیت آن‌ها ساماندهی گردد .