پربازدیدترین ها

سرویس: سیاسی کد خبر: 239370 ۱۰:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵

عملیات بیت المقدس تبلور اراده رزمندگان و نصرت الهی بود / تشریح برنامه‌های سوم و چهاردهم خرداد در شهرستان

بازی دراز 1404:فرمانده سپاه ناحیه سرپل‌ذهاب گفت : عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر تبلور اراده رزمندگان سپاه اسلام و نصرت الهی بود .

عملیات بیت المقدس تبلور اراده رزمندگان و نصرت الهی بود / تشریح برنامه‌های سوم و چهاردهم خرداد در شهرستان

سرهنگ مجتبی کاکایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز اظهارداشت : عملیات بیت‌المقدس یک عملیات بسیار مهم در دوران دفاع مقدس بود که در سوم خرداد سال ۶۱ منجر به آزادسازی خرمشهر گردید .

وی افزود : عملیات بیت المقدس تبلور اراده رزمندگان سپاه اسلام و نصرت الهی بود و همانگونه که امام بزرگوار ما فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد می‌توان تحقق وعده الهی برای کمک و یاری مجاهدین در راه خدا را در این عملیات به وضوح مشاهده کرد .

فرمانده سپاه ناحیه سرپل‌ذهاب تصریح کرد : شعار ما می توانیم در عملیات فتح خرمشهر محقق گردید و این جمله در نهاد و ضمیر تک تک رزمندگان نهادینه شد .

ایشان با تأکید بر لزوم گرامیداشت سوم خرداد اذعان داشت : برنامه‌های گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر بصورت شهرستانی از سوی استانداری به فرمانداری ابلاغ شده وفرماندار بعنوان رئیس ستاد گرامیداشت سوم خرداد و فرمانده سپاه بعنوان دبیر این ستاد برنامه‌ها را دنبال می ‌نند .

کاکایی ادامه داد : سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگرانی که دراین عملیات حضور داشتند غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای شهرستان و برگزاری یادواره شهدا در سطوح مختلف خانه ، محله ، پایگاهی و حوزه‌ای برنامه‌های است که برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا با همکاری بنیاد شهید شهرستان برگزار خواهد شد .

وی اذعان داشت : برنامه‌های متنوع فرهنگی ، هنری و ورزشی نیز برنامه‌ریزی شده که جهت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در شهرستان برگزار خواهدشد .

فرمانده سپاه ناحیه گفت : برنامه شاخص این ایام نیز برگزاری یادواره شهدا شهرستانی است که در سوم خرداد در شهرستان برگزار می‌گردد .

ایشان در ادامه با اشاره به سالروز ارتحال امام اظهارداشت : حضرت امام (ره) با دم مسیحایی خود ملت ایران را از زیر ظلم و ستم و ناعدالتی رژیم ستمشاهی آزاد کرد و برگردم همه مردم ایران حق بزرگی دارد .

کاکایی افزود : ۱۴ خرداد سالروز ارتحال حضرت امام (رض) هرسال شاهد برگزاری مراسم بزرگداشت ایشان با سخنرانی رهبر انقلاب در مرقد مطهر امام هستیم و از سراسر کشور مردم برای بیعت مجدد با امام و آرمان‌های انقلاب راهی تهران می‌شوند که امسال نیز از سرپل‌ذهاب تعداد ۲۰۰نفر راهی مرقد مطهر امام خواهند شد .

فرمانده سپاه ناحیه گفت : تمهید مقدمات اعزام این ۲۰۰ نفر برعهده سپاه ناحیه خواهد بود که انتخاب و انجام استعلامات و بحث امنیت آنرا آنجام خواهد داد .

وی افزود : تأمین ۸ دستگاه اتوبوس ، تأمین یک خودروی سواری و یک خودروی شاسی برای حمل مواد غذایی ، تأمین یک دستگاه آمبولانس و تامین دو پرستار خانم و آقا برای همراهی کاروان اقدامات دیگری است که باید انجام شود .

کاکایی تصریح کرد : مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز برای برگزاری مراسم عزاداری حضرت امام در روز ۱۴خرداد در شهرستان برنامه‌ریزی های لازم را انجام دهد .

وی در پایان ضمن اشاره به حماسه سازی ملت ایران در سالروز عملیات بازی دراز افزود : دستگاه‌های اداری و خدمات رسان شهرستان در تمهید مقدمات برگزاری مراسمات گرامیداشت عملیات بازی دراز نهایت همکاری را با سپاه پاسداران داشتند و مردم خوب و شریف سرپل‌ذهاب نیز مهمان نوازی خود را بار دیگر ثابت نمودند که جا دارد از همه عزیزان تقدیر و تشکر کنم .