پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 239391 ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

درسرپل‌ذهاب صورت گرفت :

غبارروبی مرقد مطهر حضرت احمدابن اسحاق (ره) همزمان با دهه‌کرامت و روز تحلیل از بقاع متبرکه

بازی دراز 1404:همزمان بادهه کرامت و روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه غبارروبی مرقد مطهر حضرت احمدابن اسحاق (ره) باحضور جمعی از مسئولین شهرستان سرپل‌ذهاب انجام گرفت .

غبارروبی مرقد مطهر حضرت احمدابن اسحاق (ره) همزمان با دهه‌کرامت و روز تحلیل از بقاع متبرکه

همزمان بادهه کرامت و روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه , امام‌جمعه ، معاونت فرمانداری و جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی سرپل‌ذهاب باحضور در حرم مطهر حضرت احمدابن اسحاق (ره) مضع شریف حضرت را غبارروبی و عطر افشانی کردند  .

امام‌جمعه سرپل‌ذهاب در حاشیه این مراسم اظهارداشت : روز ۲۵ اردیبهشت روز تحلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه است که در کشور بقاع بسیاری وجود دارد و در سرپل‌ذهاب نیز ما از وجود مرقد مطهراحمدابن اسحاق (ره) بهره مند هستیم   .

حجت الاسلام ساداتی افزود : احمدابن اسحاق ره عالم و محدث بزرگ قمی است که چهارامام همان را ملاقات کرده و از اصحاب و وکیل امام یازدهم بوده است .

وی تصریح کرد : این عالم بزرگ و مورد اعتماد شیعیان وجود مبارک امام زمان (عج) را نیز درک کرده است که نشان از بزرگی مقام ایشان و اعتمادی که امام یازدهم به ایشان داشته می‌باشد .

امام‌جمعه شهرستان گفت : مرقد مطهر احمد ابن اسحاق (ره) در دوران جنگ تحمیلی محل راز و نیاز رزمندگان اسلام بوده و امروز نیز زیارتگاه عشاق اهل‌بیت است و برخی از مردم حاجات خود را از این محدث بزرگ گرفته آمد و در نزد مردم سرپل‌ذهاب مقام و ارزش و جایگاه بزرگی دارد .